Recenzja komputera iMac 27"

Recenzja komputera iMac 27"

Redakcja
28.09.2011 17:44, aktualizacja: 29.09.2011 22:35

W naszym labie pojawiła się kolejna recenzja. Tym razem opisujemy 27-calowego iMaka.

W 1998 roku firma Apple zaskoczyła świat prezentując pierwszą generację komputera iMac. Było to urządzenie typu „all-in-one”, w którym komputer został umieszczony w jednej obudowie z monitorem. Co było w nim tak rewolucyjnego? iMac przede wszystkim odbiegał znacząco wyglądem od tego, do czego przyzwyczaili nas producenci sprzętu. Wszystkie podzespoły iMac G3 zostały umieszczone w przeźroczystej obudowie monitora CRT w kolorze „Bondi Blue”. Ówczesne komputery stacjonarne dostępne były wyłącznie w obudowach kształtu prostopadłościanu koloru beżowego lub czarnego. Apple poza stworzeniem nietypowego designu zdecydował się również na bardzo odważną decyzję usunięcia ze swojego nowego produktu stacji dyskietek uznając ją już ponad 10 lat temu za archaizm. Współczesny iMac mocno różni się od poprzednich generacji komputerów tego typu, niemniej jednak idea urządzenia pozostała taka sama do dnia dzisiejszego. Apple chwali się, że komputer iMac uznawany jest za wzorzec komputera stacjonarnego „all-in-one”. Czy tak jest naprawdę? Przekonacie się o tym dzięki naszej recenzji..

Zapraszamy do lektury artykułu: iMac 27" — piękna bestia.

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć, że w rozbudowanym niedawno dziale lab znajdziecie m.in. recenzję topowego smartfonu HTC EVO 3D, głośników do kina domowego Roth BAR 1, kobiecego smartfonu HTC Salsa, zaskakująco dobrego tabletu Motorola XOOM z systemem Android 3.1, a także Nokii E6 z najnowszym Symbianem Anna, klawiaturą QWERTY oraz dotykowym ekranem (po raz pierwszy w historii tej serii).

Zachęcamy też do śledzenia nowego cyklu krótszych recenzji. Ostatnio pisaliśmy m.in. o nowym, krótkoogniskowym projektorze do kina domowego BenQ W710ST, zaawansowanym routerze bezprzewodowym Netgear N900, retro-konsolce do gier Genius Heeha 100, słuchawkach bezprzewodowych Creative WP-350, śmiesznych pendrive'ach EMTEC Looney Tunes, etui z klawiaturą Logitech Keyboard Case for iPad 2, czy przenośnych głośnikach Razer Ferox.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)