Salesforce bliski przejęcia Slacka. Będzie to kosztować ponad 20 mld USD

Salesforce bliski przejęcia Slacka. Będzie to kosztować ponad 20 mld USD

fot. Noam Galai/Getty Images
fot. Noam Galai/Getty Images
30.11.2020 16:38, aktualizacja: 01.12.2020 11:25

Salesforce, jeden z liderów branży wsparcia obsługi klienta i sprzedaży, ma zamiar przejąć firmę zajmującą się jednym z najpopularniejszych komunikatorów firmowych. Mowa o aplikacji Slack.

Według doniesień The Wall Street Journal, dwie korporacje niedawno odbyły ze sobą spotkanie w sprawie przejęcia Slacka przez SalesForce. Eksperci uważają, że taka transakcja jest znakiem tego, iż Salesforce kładzie ogromne nadzieje w przejściu na zdalny model pracy i jest gotów wiele zaryzykować.

Analitycy giełdowi są zdania, że rynek narzędzi kolaboracyjnych dla firm może wkrótce bardzo się pofragmentować i jest to dobra szansa, aby na tych rozwiązaniach zarobić - rynek pracy może już nigdy nie powrócić do zasad, na jakich funkcjonował przed pandemią.

Slack i Salesforce to dwaj wielcy konkurenci Microsoftu, którzy rywalizowali z potentatem branży tech na różnych płaszczyznach. Salesforce w sektorze usług CRM (gdzie Microsoft oferuje Dynamics 365), natomiast Slack to komunikator i alternatywa dla niezwykle przybierających na popularności przez pandemię Teamsów.

Slack jest obecnie wyceniony na 23 miliardy dolarów amerykańskich. Wartość firmy wystrzeliła z 17 mld dol. krótko po tym, gdy ogłoszono, że doszło do rozmów z Salesforce.

Do wykupienia Slacka przez Salesforce może dojść jeszcze w tym tygodniu.

[frame] Slack na Windowsa, system macOS, platformę mobilną Android oraz inne systemy jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)