Slack i Google integrują się. Microsoft Teams może się pakować?

Slack i Google integrują się. Microsoft Teams może się pakować?
07.12.2016 19:02
Slack i Google integrują się. Microsoft Teams może się pakować?

Dla Microsoftu klienci biznesowi oraz dostarczanie usług przydatnych w organizacji pracy jest bez wątpienia jednym z priorytetów. Solą w oku jest zatem od miesięcy Slack, który skradł także serca w naszej redakcji. Jakiś czas temu twórcy Windowsa przygotowali konkurencję dla Slacka, Microsoft Teams, który w dużej mierze był po prostu kalką. Dziś wiemy już, że Slack nie zamierza składać broni i zyskał potężnego sojusznika.

We’ve officially partnered with Google to make some of your favorite things work even better together. Good times! ????https://t.co/A2aNqhWX3L pic.twitter.com/HZPCupqrKW

— Slack (@SlackHQ) 7 grudnia 2016Jest nim Google. Na blogu Keyword ukazał się wpis, który zapowiada jeszcze bardziej zaawansowaną integrację usług Google, przede wszystkim Dokumentów i Dysku, ze Slackiem. Będzie ona przebiegała stopniowo i na różnych polach.

Aktualnie trwają pracę nad ujednolicenie systemu uprawnień do współdzielonych plików w Dokumentach. Docelowo, udostępniając plik na slackowym kanale, odpowiednie uprawnienia zostaną przyznane w Dokumentach. Dostęp do plików otrzymają wszyscy członkowie kanału, choć zawsze będzie można odjąć zbędnych.

Integracja będzie także przebiegać w kwestii powiadomień: Slack będzie w poszczególnych kanałach wyświetlał informacje o modyfikacjach zawartości Dysku Google. Ponadto będąca aktualnie w fazie zamkniętych testów usługa Google Team Drives w momencie premiery w 2017 roku będzie umożliwiała automatyczną synchronizację plików udostępnionych na Slacku.

Microsoft przy tworzeniu Teams z całą pewnością nie popisał się kreatywnością i rzeczywiście można określić go mianem Slacka uwiązanego do Office'a 365. Pozostaje nadzieja, że w świetle tak szeroko zakrojonego partnerstwa Google i Slacka, korporacja wykaże się świeżym podejściem do tematu. Zwłaszcza że ze Slacka korzystają dziś nie tylko korporacje, ale nawet niewielkie grupy robocze.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)