Spotify: skanowanie kodów nową metodą dzielenia się muzyką

Spotify: skanowanie kodów nową metodą dzielenia się muzyką

Spotify: skanowanie kodów nową metodą dzielenia się muzyką
08.05.2017 14:06, aktualizacja: 08.05.2017 17:11

Spotify bez funkcji dzielenia się muzyką ze znajomymi byłby sporo uboższy, dla niektórych wręcz nieakceptowalny, niewiele lepszy od słuchania lokalnie zapisanych empetrójek. W rezultacie wciąż najpopularniejsza usługa muzyczna wzbogacona została właśnie o nowy sposób dzielenia się muzyką, jednak tym razem nie przez Internet: wykorzystano skanowanie kodów.

Mobilna aplikacja Spotify, ta skierowana na pulpity, a także przeglądarkowa odsłona usługi, zapewniają opcje udostępniania utworów i to całkiem rozbudowane. Możemy wysłać za pomocą popularnych komunikatorów, wstawić na Facebooka, utworzyć kod do osadzenia na stronie lub po prostu uzyskać link. Oferowane możliwości powinny spełnić wymagania większości użytkowników, ale Spotify postanowiło wprowadzić kolejną opcję.

Mobilna aplikacja, zarówno w wersji na Androida i iOS-a, dostała nową funkcję udostępniania utworów z wykorzystaniem skanowania. Teraz po kliknięciu na „trzy kropeczki” i przejściu do menu utworu czy playlisty, automatycznie generowany jest kod. Przedstawiony jest w formie przypominającej graficzny zapis utworu. Należy pamiętać, że wymagane jest połączenie z Internetem.

Obraz

Tak utworzony kod możemy pokazać znajomemu, który z poziomu wbudowanego w Spotify skanera, zyska szybki i wygodny dostęp do utworu czy listy odtwarzania. Nie musimy już generować linka i wysłać go Messengerem czy innym komunikatorem. Skaner dostępny jest w miejscu wyszukiwania utworu, wystarczy kliknąć na ikonkę aparatu.

Najnowszą wersję aplikacji Spotify znajdziecie w naszej bazie w wersji na Androida oraz iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)