Spotify z Time Capsule gra na sentymentach i poczuciu anonimowości

Spotify z Time Capsule gra na sentymentach i poczuciu anonimowości

Spotify z Time Capsule gra na sentymentach i poczuciu anonimowości
28.09.2017 14:57

Słuchając muzyki w Spotify, oddajemy algorytmom informację o swoim guście muzycznym. Na postawie tych danych tworzone są spersonalizowane playlisty. Utworzone listy zawierają utwory, które według komputera mają się nam spodobać. Spotify postanowiło jeszcze bardziej spersonalizować playlisty, tym razem pod uwagę biorąc również wiek użytkownika.

Do już oferowanych spersonalizowanych playlist w Spotify dołącza nowa – Time Capsule. W kapsule czasu znajdziemy 30 utworów, które według algorytmów były naszymi ulubionymi, gdy byliśmy nastolatkami oraz gdy mieliśmy nieznacznie ponad 20 lat.

Spotify pod uwagę bierze gust muzyczny, który został już stworzony dzięki wcześniej słuchanym utworom. Dodatkowo sprawdzany jest wiek użytkownika i jak podaje samo Spotify, Time Capsule to playlista skierowana dla użytkowników mających ponad 16 lat.

Obraz

Kapsuła czasu może pomóc w powrocie do ulubionych piosenek z lat młodzieńczych. W związku z tym, że wiele osób czuje tęsknotę i uważa, że najlepsza muzyka była za czasów ich młodości, to funkcja powinna cieszyć się popularnością. Z drugiej jednak strony, Spotify zbiera coraz więcej danych, znając nasz gust muzyczny, wiek, często też pozostałe dane jeśli logujemy się za pomocą Facebooka. Za wszystkie te nowe i ciekawe funkcje płacimy więc prywatnością, ale przecież podobno nie ma nic za darmo.

Spersonalizowana playlista Time Capsule trafia już do mobilnej aplikacji Spotify – iOS oraz Android i wersji przeznaczonej na desktop – Windows oraz macOS. Znajdziecie ją w Gatunki i nastroje › Według dekad › Twoja kapsuła czasu. Można do niej również zyskać dostęp z poziomu przeglądarki internatowej odwiedzając stronę timecapsule.spotify.com.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)