Test smartfona Sony Ericsson Xperia ray

Test smartfona Sony Ericsson Xperia ray

Redakcja
11.10.2011 18:50, aktualizacja: 18.10.2011 22:55

Do naszego labu zawitał kolejny ciekawy smartfon z Androidem. Tym razem jest to Sony Ericsson Xperia ray — młodszy (i mniejszy) brat Xperii arc.

Nie ulega wątpliwości, że Xperia ray jest telefonem damskim. W przeciwieństwie do wielu popularnych ostatnio modeli, ray doskonale leży w małych dłoniach i, co ważne, mieści się nawet w wyjściowej kopertówce. Telefon waży zaledwie 100 g i jest zupełnie niewyczuwalny nawet w tak małej torebce. Testowany egzemplarz miał obudowę złotą (w zasadzie beżowy metalik), ale dostępne są również wersje czarna, biała i czerwona. Do rąk użytkowniczek oddany został Android 2.3.3 z przygotowanym przez Sony interfejsem UXP, 300 MB pamięci masowej i karta microSDHC o pojemności 4 GB. Xperia ray sprawia wrażenie filigranowej, co dodatkowo potęguje fakt, że ma ona zaledwie 9,4 mm grubości, ale po wzięciu do ręki to wrażenie ustępuje. Telefon jest elegancki, praktyczny i solidny. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się w tłumie, ale po bliższym poznaniu dużo zyskuje… zwłaszcza wieczorem. Wpływ na to mają jego dwa największe atuty urządzenia: ten z przodu — doskonały wyświetlacz Reality z technologią Mobile BRAVIA Engine, i ten z tyłu — 8-megapikseolwy aparat z przetwornikiem EXMOR R.

Zainteresowanych ciągiem dalszym zapraszamy do lektury artykułu: Xperia ray — telefon na jedną noc.

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć, że w rozbudowanym niedawno dziale lab znajdziecie recenzje m.in. galaktycznego tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1, efektownego komputera Apple iMac 27", topowego smartfonu HTC EVO 3D, głośników do kina domowego Roth BAR 1, czy też innego kobiecego smartfonu HTC Salsa.

Zachęcamy ponadto do śledzenia nowego cyklu krótszych recenzji. Ostatnio pisaliśmy m.in. o kamerze internetowej Creative Live! Cam inPerson HD, tanim smartfonie z klawiaturą QWERTY Samsung Galaxy Pro, święcącej klawiaturze dla graczy Mad Catz Cyborg V.7, miniaturowym komputerku Zotac ZBOX Nano AD10 Plus, trzeciej generacji tabletu graficznego Wacom Bamboo Pen & Touch, lekkim miniprojektorze Qumi, czy świetnej myszce dla graczy SteelSeries Sensei.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)