WhatsApp dostanie ciemny motyw – już teraz wiadomo, jak będzie wyglądać

Trwają prace nad ciemnym motywem WhatsAppa (depositphotos)
Trwają prace nad ciemnym motywem WhatsAppa (depositphotos)
Oskar Ziomek

22.10.2018 16:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wprowadzenie ciemnego motywu w mobilnych wersjach komunikatora WhatsApp zbliża się wielkimi krokami. Po raz pierwszy o planach w tym zakresie informowaliśmy we wrześniu, ale wtedy o nowych kolorach w komunikatorze nie było wiadomo zbyt wiele, a jedyny dostępny szkic interfejsu był tylko projektem według wizji znanego źródła, WABetaInfo. Teraz, wraz z wydaniem nowej edycji WhatsAppa na iOS, wiadomo już więcej, włącznie z pierwszymi zrzutami ekranu, które są wskazaniem na kolory, jakie zastosowano w aplikacji.

Nowa wersja komunikatora na iOS to jednak przede wszystkim inne zmiany. Po pierwsze komunikator będzie od teraz poprawnie zagospodarowywać miejsce na ekranie iPhone'a XS Max, a ponadto zaoferuje odświeżone menu kontekstowe, widoczne po dłuższym dotknięciu poszczególnych wiadomości. WhatsApp zyskał także możliwość automatycznego odtwarzania kolejnych wiadomości głosowych oraz nowe sposoby odpowiadania na statusy użytkowników, wliczając w to dokumenty, lokalizację, wizytówki oraz wiadomości głosowe.

Przy okazji udostępnienia nowej wersji komunikatora, wiele ciekawostek dotyczy nowych barw interfejsu. Jak się okazuje, ciemny motyw WhatsAppa będzie wykorzystywać czarną kolorystykę z ciemnoszarymi fragmentami, co stanowi nieco inne podejście do tematu od tego, które prezentowano wcześniej w formie graficznego projektu. Miesiąc temu sądzono bowiem, że lepszą propozycją będzie motyw korzystający niemal wyłącznie z czarnych elementów, który byłby korzystniejszy pod kątem zużycia energii w przypadku smartfonów z ekranami typu OLED.

Twórcy WhatsAppa pracują nad ciemnym motywem, źródło: WABetaInfo.
Twórcy WhatsAppa pracują nad ciemnym motywem, źródło: WABetaInfo.

Tym razem źródłem informacji również jest WABetaInfo, ale teraz mówimy już o zrzutach ekranu, które udało się stworzyć po aktywowaniu wciąż rozwijanego ciemnego motywu w komunikatorze. Jak zaznacza ich autor, motyw nadal nie jest widoczny dla użytkowników i na razie nie wiadomo, kiedy zostanie im udostępniony. Warto także zaznaczyć, że póki co jest mowa wyłącznie o WhatsAppie na iOS, jednak ciemna kolorystyka z pewnością w swoim czasie dotrze także do wersji na Androida, gdzie będzie utrzymana najprawdopodobniej w takich samych kolorach.

Najnowsze wersje komunikatora WhatsApp można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem. Do wyboru dostępne są wersje na komputery z Windowsem lub macOS oraz mobilne edycje na Androida, iOS oraz Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)