WhatsApp na Androida z wyczekiwaną funkcją – oglądanie wideo bez wychodzenia z rozmowy

WhatsApp na Androida z wyczekiwaną funkcją – oglądanie wideo bez wychodzenia z rozmowy

WhatsApp otrzymał tryb picture-in-picture. (depositphotos)
WhatsApp otrzymał tryb picture-in-picture. (depositphotos)
15.12.2018 23:02

Użytkownicy popularnego komunikatora wreszcie otrzymali wyczekiwaną funkcję. WhatsApp w wersji na Androida pozwala już na jednoczesne oglądanie wideo i pisanie wiadomości. Twórcy wprowadzili bowiem tryb picture-in-picture (obraz w obrazie).

Funkcja w połowie roku trafiła już do WhatsAppa w wydaniu na iOS-a. Natomiast właściciele urządzeń z Androidem musieli poczekać trochę dłużej. Testy rozpoczęły się w październiku – wówczas nowość została wprowadzona w wersji beta. Natomiast teraz, wraz z aktualizacją oznaczoną numerem 2.18.380, twórcy zdecydowali się udostępnić nową opcję wszystkim użytkownikom.

WhatsApp – nowa funkcja na Androidzie.
WhatsApp – nowa funkcja na Androidzie.

Zmiany widoczne są po wejściu do okna z rozmową. Wraz z linkiem wysyłana jest większa miniatura wideo z wyraźnym przyciskiem. Po jego naciśnięciu rozpoczyna się odtwarzanie filmiku. Wideo domyślnie wyświetlane jest na górze rozmowy, aby nie zasłaniać najnowszych wiadomości. Jednakże, okno z filmem można przenieść niżej – wystarczy przytrzymać palec i przeciągnąć w wybrane miejsce.

Nowość w przypadku filmików z YouTube działa naprawdę dobrze. Jednakże, warto wiedzieć, że tryb picture-in-picture może wymagać , aby nadawca wiadomości poczekał kilka sekund na załadowanie się okna podglądu. Dopiero wówczas należy wysłać wiadomość, aby odbiorca miał dostęp do oglądania filmów bez wychodzenia z WhatsAppa.

Jak najbardziej, funkcja zwiększa wygodę korzystania z popularnego komunikatora. Twórcy nie zamierzają jednak zwalniać tempa, bowiem już teraz prowadzone są prace nad kolejnymi nowościami. Obecnie trwają testy nowego skrótu do grupowych rozmów i usprawnionego sposobu dodawania kontaktów.

Najnowszą wersję WhatsAppa znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania. Komunikator dostępny jest na Androida i iOS-a, a także na komputery z Windowsem i macOS-em.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)