WhatsApp na Androidzie wkrótce z ciemnym motywem i obsługą gestu szybkiej odpowiedzi

WhatsApp na Androidzie wkrótce z ciemnym motywem i obsługą gestu szybkiej odpowiedzi

Trwają prace nad nowymi funkcjami WhatsAppa (depositphotos)
Trwają prace nad nowymi funkcjami WhatsAppa (depositphotos)
Oskar Ziomek
15.09.2018 23:45

Komunikator WhatsApp na Androida już wkrótce może dostać dwie ciekawe nowości. Jak wynika z testowej wersji programu, do aplikacji trafi niebawem ciemny motyw oraz obsługa gestu przesuwania, który pozwala szybciej odpisywać na otrzymane wiadomości. Ciemny motyw nie jest jeszcze dostępny dla użytkowników, ale informacja o nim pochodzi od znanego źródła, WABetaInfo, którego dotychczasowe doniesienia na bazie analizy kodu aplikacji okazywały się trafne i w praktyce stanowiły wiarygodną zapowiedź nowości w komunikatorze.

Ciemny motyw (w zależności od realizacji) może być cenny nie tylko ze względu na ochronę wzroku czy po prostu gust użytkownika. Jeśli ciemna wersja serwisu będzie wykorzystywać dosłownie czarne tło, okaże się również praktyczna z punktu widzenia osób korzystających ze smartfonów z ekranami OLED, bo przyczyni się do lepszego oszczędzania energii. Na razie nie wiadomo na jakie rozwiązania zdecydują się twórcy, ale jak informuje WABetaInfo, w kodzie WhatsAppa znaleziono jednoznaczne wskazania na to, iż prace nad ciemnym trybem postępują.

Tymczasem prędzej do stabilnej wersji WhatsAppa ma szansę trafić obsługa gestu przesuwania. Dzięki niemu możliwe jest nieco szybsze odpowiadanie na wiadomości. Wystarczy przesunąć palcem w bok na otrzymanej wiadomości, by przeskoczyć do etapu redagowania odpowiedzi. Funkcja również wymaga jeszcze poprawek i jak na razie może nie być widoczna dla każdego użytkownika testowego WhatsAppa, ale wiele wskazuje na to, że do stabilnego wydania może trafić już niedługo (główna przesłanka to w tym przypadku nieskomplikowany proces implementacji i testów).

Projekt ciemnego motywu w WhatsAppie według pomysłu WABetaInfo.
Projekt ciemnego motywu w WhatsAppie według pomysłu WABetaInfo.

Warto również dodać, że w WhatsAppie pojawia się także nowy dostęp do pełnej listy uczestników czatu. Jeśli w jednej rozmowie bierze udział więcej niż 10 osób, lista zostanie zawężona tylko do 10 kontaktów w głównym podglądzie, ale dzięki nowemu drobiazgowi pod postacią przycisku Więcej, widok można rozszerzyć, a tym samym poznać wszystkich rozmówców.

Najnowsze wersje aplikacji WhatsApp są dostępne do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu. W przypadku wersji mobilnych do wyboru edycja na Androida, iOS-a oraz Windows Phone'a. Dostępna jest także wersja instalacyjna na Windowsa oraz macOS-a.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)