WhatsApp testuje nowy sposób dodawania kontaktów. Wystarczy zrobić zdjęcie

Strona głównaWhatsApp testuje nowy sposób dodawania kontaktów. Wystarczy zrobić zdjęcie
16.11.2018 10:39
WhatsApp testuje nowy sposób dodawania kontaktów. Wystarczy zrobić zdjęcie
bDZHkqzW

Popularny komunikator WhatsApp wkrótce powinien dostać funkcję, która sprawi, że dodawanie nowych kontaktów będzie prostsze i szybsze. Wreszcie nie trzeba będzie wpisywać ręcznie niezbędnych danych. Wystarczy, że zrobimy zdjęcie wygenerowanego kodu.

bDZHkqzp

Nowość została zauważona przez serwis WABetaInfo w testowej wersji komunikatora. Podczas dodawania kontaktu można skorzystać z aparatu smartfonu, który posłuży do zeskanowania specjalnie przygotowanej grafiki – kodu QR. Kod musi natomiast wygenerować osoba, którą chcemy dodać do listy znajomych.

350254829094070209

Wspomniany kod QR będzie wyświetlany na ekranie smartfonu. Jego przygotowanie jest banalnie proste. W tym celu wystarczy wyłącznie kliknąć na przycisk Udostępnij mój kod. W nim właśnie zawarty będzie numer telefonu. Oczywiście raz stworzoną grafikę można będzie używać wielokrotnie. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności wprowadzona zostanie możliwość dezaktywacji, aby niepowołana osoba nie mogła wejść w posiadanie naszego numeru telefonu.

bDZHkqzr

Funkcja kodu QR jest obecnie testowana przez WhatsAppa. Jeśli nie pojawią się żadne problemy, to powinna już niebawem trafić do wszystkich użytkowników komunikatora. Pojawi się zarówno w wersji na Androida, jak i na iOS-a.

350254829094266817

Ponadto uproszczony zostanie podstawowy ekran dodawania kontaktów. Po wybraniu kraju i wpisaniu numeru telefonu, pojawi się informacja, czy wybrana osoba posiada konto na WhatsAppie. Nowy ekran będzie dostępny w tym samym miejscu, w którym teraz dodajemy kontakty. To także tutaj będzie można wygenerować kod QR.

Najnowsze wersje komunikatora WhatsApp można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem. Do wyboru dostępne są wersje na komputery z Windowsem lub macOS-em oraz mobilne edycje na Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bDZHkqAn