WhatsApp testuje nowy sposób dodawania kontaktów. Wystarczy zrobić zdjęcie

WhatsApp testuje nowy sposób dodawania kontaktów. Wystarczy zrobić zdjęcie

WhatsApp testuje nowy sposób dodawania kontaktów. Wystarczy zrobić zdjęcie
16.11.2018 10:39, aktualizacja: 17.11.2018 11:14

Popularny komunikator WhatsApp wkrótce powinien dostać funkcję, która sprawi, że dodawanie nowych kontaktów będzie prostsze i szybsze. Wreszcie nie trzeba będzie wpisywać ręcznie niezbędnych danych. Wystarczy, że zrobimy zdjęcie wygenerowanego kodu.

Nowość została zauważona przez serwis WABetaInfo w testowej wersji komunikatora. Podczas dodawania kontaktu można skorzystać z aparatu smartfonu, który posłuży do zeskanowania specjalnie przygotowanej grafiki – kodu QR. Kod musi natomiast wygenerować osoba, którą chcemy dodać do listy znajomych.

Obraz

Wspomniany kod QR będzie wyświetlany na ekranie smartfonu. Jego przygotowanie jest banalnie proste. W tym celu wystarczy wyłącznie kliknąć na przycisk Udostępnij mój kod. W nim właśnie zawarty będzie numer telefonu. Oczywiście raz stworzoną grafikę można będzie używać wielokrotnie. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności wprowadzona zostanie możliwość dezaktywacji, aby niepowołana osoba nie mogła wejść w posiadanie naszego numeru telefonu.

Funkcja kodu QR jest obecnie testowana przez WhatsAppa. Jeśli nie pojawią się żadne problemy, to powinna już niebawem trafić do wszystkich użytkowników komunikatora. Pojawi się zarówno w wersji na Androida, jak i na iOS-a.

Obraz

Ponadto uproszczony zostanie podstawowy ekran dodawania kontaktów. Po wybraniu kraju i wpisaniu numeru telefonu, pojawi się informacja, czy wybrana osoba posiada konto na WhatsAppie. Nowy ekran będzie dostępny w tym samym miejscu, w którym teraz dodajemy kontakty. To także tutaj będzie można wygenerować kod QR.

Najnowsze wersje komunikatora WhatsApp można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem. Do wyboru dostępne są wersje na komputery z Windowsem lub macOS-em oraz mobilne edycje na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)