WhatsApp w 4 urządzeniach. Brak internetu w telefonie to nie problem

WhatsApp w 4 urządzeniach. Brak internetu w telefonie to nie problem

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
08.11.2021 07:42

WhatsApp dostał aktualizację, po której może działać w 4 urządzeniach jednocześnie i to bez internetu w smartfonie. Ta funkcja była testowana na kanale beta od miesięcy i wyczekiwana przez wszystkich korzystających z WhatsAppa choćby w komputerze.

WhatsApp od dawna mógł być wykorzystywany nie tylko w smartfonie właściciela, ale i komputerze - w aplikacji lub poprzez WhatsAppa Web. W obydwu przypadkach konieczne jednak było utrzymywanie połączenia z internetem w smartfonie, bo aplikacje na bieżąco synchronizowały między sobą wiadomości. To rozwiązanie generowało problemy - jeśli smartfon miał kiepski zasięg, komputerowy WhatsApp potrafił się długo uruchamiać.

Jak jednak donosi GizChina, te problemy odchodzą w niepamięć, bo WhatsApp w końcu zadziała w kilku urządzeniach jednocześnie - bez dbania o zasięg w smartfonie. We wrześniu taką opcją mogli się już cieszyć użytkownicy WhatsAppa na iPhone'ach, ale w przypadku Androida problem znika dopiero teraz, wraz z najnowszą aktualizacją.

Warto dodać, że obsługa WhatsAppa w kilku urządzeniach była bardzo długo rozwijana i testowana. Pierwsze wygnały o pracach nad taką opcją pojawiły się bowiem już w kwietniu 2020 roku. Z uwagi na finalne wdrożenie dopiero teraz, potwierdzają się przy tym ówczesne obawy, że proces może potrwać długo, podobnie jak implementacja ciemnego motywu, który trafił do WhatsAppa po 2 latach od zapowiedzi.

WhatsApp w 4 urządzeniach - ograniczenia

Chociaż obsługa WhatsAppa w kilku sprzętach z założenia znacznie ułatwi korzystanie z komunikatora bez względu na to, gdzie jest smartfon, trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach:

  • WhatsApp nie zadziała jednocześnie w smartfonie i tablecie. Drugim urządzeniem może być komputer z aplikacją lub WhatsAppem Web,
  • Smartfon generalnie i tak jest potrzebny, ale co 14 dni. WhatsApp w komputerze działa bez dostępu do telefonu dopiero po uwierzytelnieniu połączenia,
  • Jeśli smartfonem jest iPhone, z poziomu pozostałych urządzeń nie da się usuwać historii czatów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)