WhatsApp z nową funkcją. Trafi też na smartfony

WhatsApp z nową funkcją. Trafi też na smartfony

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
04.10.2023 11:36, aktualizacja: 04.10.2023 12:02

WhatsApp w wersji beta testuje nową funkcję. Początkowo skorzystać z niej mogli użytkownicy aplikacji w wersji na komputery osobiste, teraz wiemy, że można ją już testować na urządzeniach z systemem Android.

WhatsApp sukcesywnie wprowadza nowe funkcje w komunikatorze. Latem informowaliśmy o tym, że WhatsApp w wersji desktopowej ma otrzymać dodatkowe możliwości formatowania wiadomości, dzięki czemu staną się one bardziej czytelne. Z najnowszych informacji wynika, że testy tej funkcji rozpoczęły się także w wersji komunikatora na urządzenia z systemem Android.

Nowe możliwości formatowania tekstu w WhatsAppie mogą przydać się przede wszystkim osobom, które wykorzystują komunikator na potrzeby zawodowe, ale większa czytelność przesyłanych wiadomości może przydać się każdemu. Twórcy nowości, która trafiła do wersji 2.23.21.3 komunikatora, nie ukrywają jednak, że chcą ułatwić m.in. przesyłanie fragmentów kodu przy wykorzystaniu komunikatora.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zauważa redakcja serwisu WABetaInfo, wśród nowych opcji formatowania tekstu, które otrzymają użytkownicy, można wyróżnić blok kodu, blok cytatu, a także dwa rodzaje list. Jedna to lista punktowa, druga - lista numerowana.

Blok kodu oznacza się znakami cudzysłowu pojedynczego, czyli '. Cytat oznaczamy standardowo, symbolem >. W przypadku listy punktowej do oznaczenia kolejnego punktu wykorzystujemy symbol gwiazdki *, a do budowania list numerowanych wykorzystujemy kolejne liczby z kropką, np. 1., 2., 3. itd.

Formatowanie tekstu w WhatsAppie to prawdopodobnie kolejna próba zwiększenia atrakcyjności komunikatora w taki sposób, by konwersacje były bardziej czytelne (na przykład wykorzystanie bloku cytatu w celu odniesienia się do konkretnej części wiadomości, zamiast odpowiadać na całą wiadomość). Obsługa bloków kodu natomiast jest wyraźnym ukłonem w stronę pracowników związanych z branżą IT czy szeroko pojętym kodowaniem.

Na ten moment nie ma żadnych informacji na temat dokładnej daty, kiedy nowe funkcje trafią do pełnej wersji komunikatora.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)