WhatsApp z nową możliwością logowania. Prosta zmiana, a cieszy

WhatsApp z nową możliwością logowania. Prosta zmiana, a cieszy

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © benchmark.pl
21.11.2023 11:01, aktualizacja: 21.11.2023 12:00

WhatsApp otrzymał nową funkcję, która ułatwia korzystania z aplikacji. W wersji komunikatora na urządzenia z systemem iOS można już logować się przy użyciu adresu e-mail. Opcja ta może okazać się przydatna w określonych sytuacjach.

WhatsApp dostał nową opcję logowania. Jak podaje redakcja serwisu wabetainfo.com, posiadacze urządzeń z systemem iOS mogą od teraz logować się do komunikatora dzięki adresowi e-mail. Nowa funkcja jest aktualnie udostępniana szerokiemu gronu użytkowników aplikacji oznaczonej numerem 23.24.70.

Do tej pory podstawą do korzystania z WhatsAppa był numer telefonu. To się nie zmieni – nadal będzie on powiązany z naszym kontem i nie będzie dało się korzystać z komunikatora bez niego. Użytkownicy otrzymają teraz możliwość powiązania adresu e-mail ze swoim kontem WhatsApp, co z kolei pozwoli im na korzystanie z nowej, alternatywnej metody logowania do komunikatora.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowa metoda logowania do WhatsAppa

Po powiązaniu adresu e-mail z kontem możliwe jest logowanie się przy jego użyciu. Po wpisaniu go we właściwe pole, na nasz adres zostanie wysłany specjalny sześciocyfrowy kod, umożliwiający zalogowanie się do komunikatora.

Rozwiązanie to przyda się w sytuacji, kiedy użytkownik z jakichś powodów nie może skorzystać z kodu wysyłanego za pośrednictwem wiadomości SMS, na przykład kiedy chce skorzystać z komunikatora, nie mając przy sobie swojego telefonu lub w sytuacji, gdy nie ma zasięgu.

Jeśli aktualnie nie posiadacie dostępu do nowej funkcji WhatsAppa, nie należy się martwić. Możliwe, że jej wdrożenie i udostępnienie wszystkim użytkownikom na świecie, zajmie kilka tygodni. Wiadomo jednak, że trafi ona do pełnej wersji aplikacji i docelowo skorzystają z niej wszyscy posiadacze smartfonów z systemem iOS.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)