WhatsApp zyska dodatkową funkcję. Poznasz po nowej ikonie

WhatsApp zyska dodatkową funkcję. Poznasz po nowej ikonie

WhatsApp testuje nową funkcję
WhatsApp testuje nową funkcję
Źródło zdjęć: © Pixabay, WABetaInfo, dobreprogramy
Oskar Ziomek
07.11.2023 13:31, aktualizacja: 07.11.2023 14:31

WhatsApp w wersji webowej lada moment zyska nową opcję wyszukiwania wiadomości. Jak zauważyli testerzy wydania beta, do aplikacji trafia nowa ikona kalendarza, dzięki której można aktywować wyszukiwarkę. W ten sposób uda się dotrzeć do wiadomości WhatsAppa z konkretnego okresu.

Do webowego WhatsAppa zmierza nowa funkcja - wyszukiwanie wiadomości na podstawie daty. Opcja pojawiła się w wydaniu dla testerów i kryje się pod niewielką ikoną kalendarza po uruchomieniu opcji wyszukiwania wiadomości. Obecnie w WhatsAppie Web można wyszukiwać jedynie na podstawie treści, a po zmianie - możliwe będzie wskazanie ram czasowych, co ułatwi docieranie do konkretnych wiadomości.

Sporadycznym użytkownikom WhatsAppa taka opcja może wydawać się zbędna, ale osoby na co dzień korzystające z komunikatora (zwłaszcza intensywnie) na pewno ją docenią. Wiele osób było z pewnością w sytuacji, w której chciało znaleźć konkretny fragment rozmowy z przeszłości, pamiętając kiedy miała miejsce, ale ogrom wiadomości w historii mógł być skutecznym utrudnienieniem.

Opisywana opcja wyszukiwania wiadomości na podstawie daty nie jest na razie dostępna dla każdego użytkownika WhatsAppa Web. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, nim zostanie wdrożona u regularnych użytkowników, ale obecność przygotowanego interfejsu oraz logika działania kalendarza, który jest już widoczny u betatesterów mogą sugerować, że optymalizacja jest na ukończeniu, a użytkownicy WhatsAppa zobaczą nową wyszukiwarkę u siebie w perspektywie najbliższych tygodni.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)