WhatsApp z nowym ograniczeniem. Twórcy walczą z wysyłaniem fałszywych informacji

WhatsApp z nowym ograniczeniem. Twórcy walczą z wysyłaniem fałszywych informacji

WhatsApp z nowymi limitami. (depositphotos)
WhatsApp z nowymi limitami. (depositphotos)
21.01.2019 18:07

Twórcy komunikatora WhatsApp zamierzają skuteczniej walczyć z szybkim rozpowszechnianiem się fałszywych informacji. W tym celu, po wcześniejszych przeprowadzeniu testów, wdrożą u wszystkich użytkowników nowe limity dotyczące dalszego udostępniania wiadomości.

Jak informuje Reuters, WhatsApp zdecydował się na globalne wprowadzenie nowego ograniczenia. Narzucony zostanie limit dalszego przekazywania wiadomości do maksymalnie pięciu osób lub grup. Wraz z nowym ograniczeniem, użytkownik będzie mógł wybrać tylko pięć czatów, do których zostanie wysłana wiadomość.

WhatsApp – nowy limit będzie wynosił maksymalnie 5 czatów.
WhatsApp – nowy limit będzie wynosił maksymalnie 5 czatów.

Zmiany wprowadzane w komunikatorze WhatsApp spowodowane są wykorzystywaniem usługi do przesyłania fałszywych informacji. Jak zauważa The Verge, w Brazylii przed październikowymi wyborami prezydenckimi, WhatsApp służył do rozpowszechniania nieprawdziwych wiadomości, teorii spiskowych i zmyślonych historii o kandydatach, co mogło przełożyć się na wyniki głosowania.

Ponadto, wysoka popularność WhatsAppa została wykorzystana także w Indiach. To właśnie w tym kraju prowadzone były testy nowego ograniczenia. Fałszywe informacje i plotki, w tym dotyczące porywania dzieci, doprowadziły bowiem do wielu samosądów i śmierci niewinnych osób. Wcześniejszy limit umożliwiał wybranie aż 256 kontaktów.

Nowe limity mogą utrudnić i w pewnym stopniu zatrzymać zjawisko udostępniania fałszywych informacji. Jednakże, komunikator wciąż zawiera luki, które mogą zostać wykorzystane. Warto zwrócić uwagę, że wiadomość można dalej przekazać do grupy, która może maksymalnie liczyć 256 osób. Wystarczy więc nieprawdziwą informację wysłać do pięciu dużych grup, a można dotrzeć nawet do ponad tysiąca osób.

Nowość będzie stopniowo wdrażana w kolejnych krajach. W związku z tym, nie wszyscy użytkownicy komunikatora otrzymają od razu zmienione ograniczenia. WhatsAppa znajdziecie oczywiście w naszym katalogu oprogramowania. Komunikator dostępny jest w wersji na Androida i iOS-a, a także na komputery z Windowsem i macOS-em.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)