Windows 10 liczbą załatanych dziur ustępuje tylko Internet Explorerowi

Windows 10  liczbą załatanych dziur ustępuje tylko Internet Explorerowi

07.02.2017 16:46

Windows 10, czyli najlepszy z systemów operacyjnych Microsoftu, ma też być system najbezpieczniejszym. W ostatnim czasie Windows Defendera, jako kompletne i wystarczająco skuteczne oprogramowanie antywirusowe, przedstawiali twórcy wiodących przeglądarek. Ciekawie na tym tle wypadają statystyki zebrane przez grupę RiskBased Security.

Przedstawiciele tej grupy przyznali pod koniec zeszłego roku, że Windows jest dziś systemem, który osiągnął poziom złożoności, uniemożliwiający publikowanie łatek zaledwie w ciągu kilku dni. To właśnie kwestię podatności i liczby wydawanych w 2016 roku przez Microsoft łatek zestawili eksperci z RiskBased Security.

Windows 10 okazuje się być bowiem systemem operacyjnym Microsoftu z największą liczbą załatanych dziur bezpieczeństwa – zaledwie w ciągu roku od premiery załatano 705 podatności. Tylko jeden program Microsoftu jest bardziej dziurawy – chodzi o przeglądarkę Internet Explorer. Na trzecim miejscu plasuje się Windows Server 2012 (660 załatanych podatności), następne miejsce zajmuje wciąż popularny Windows 7 (647 załatanych podatności), zaś pierwszą piątkę zamyka Vista.

Największa liczba załatanych podatności nie jest oczywiście równoznaczna z największą liczbą podatności w ogóle. Może to być rezultat szczególnej dbałości Microsoftu o bezpieczeństwo swojego ostatniego systemu operacyjnego. W 2014 roku korporacja wydała ogółem 393 łatek, czyli niemal dwukrotnie mniej, niż w zeszłym roku.

Jednak czy takie różnice w liczbach wydanych łatek i argumentacja o nagłym zwiększeniu skuteczności Microsoftu będą przekonujące dla samych użytkowników?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)