Wyczekiwana funkcja w Chrome. Trzeba było czekać dwa lata

Wyczekiwana funkcja w Chrome. Trzeba było czekać dwa lata

Wyczekiwana funkcja w Chrome. Trzeba było czekać dwa lata
Źródło zdjęć: © GETTY | Anadolu Agency
01.11.2023 15:25, aktualizacja: 01.11.2023 19:42

Jak ogłosił Google, długo wyczekiwana funkcja w końcu trafia na urządzenia Apple. Przeglądarka Chrome na iOS oficjalnie otrzymuje opcję przeniesienia paska adresu z góry ekranu na dół.

O tej funkcji mówiło się już od jakiegoś czasu. Niektórzy użytkownicy mieli do niej dostęp wcześniej, w wersji beta przeglądarki. Teraz trafiła ona do wszystkich i nie wymaga instalacji aktualizacji. Jest to opcjonalna zmiana, którą można włączyć z poziomu ustawień aplikacji. Aby przenieść pasek adresu na dół ekranu należy wejść w Ustawienia i zmienić opcję "pasek adresu" lub po długim przytrzymaniu samego paska wybrać opcję "przesuń pasek adresu na dół".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Google oficjalnie dodaje tę opcję kilka lat po tym, jak Apple wprowadził podobną funkcję we własnej przeglądarce Safari w systemie iOS 15. Chociaż początkowo zmiana ta była kontrowersyjna dla niektórych użytkowników, z czasem zyskała wielu zwolenników ze względu na wygodniejszą obsługę przeglądarki jedną ręką. Jest to bardziej ergonomiczne położenie paska, dzięki czemu nie musimy aż tak nadwyrężać kciuka. Opcja okazuje się zbawienna dla wielu osób, zwłaszcza dla posiadaczy telefonów z dużymi ekranami, które aktualnie dominują na rynku.

Chociaż Google już wcześniej eksperymentował z umożliwieniem użytkownikom Chrome przesuwania paska adresu na Androidzie, najnowsza zmiana dotyczy wyłącznie wersji przeglądarki na iOS. Zapewne ma ona też pomóc użytkownikom Safari "przesiąść się" na inną przeglądarkę.

Klaudia Stawska, współpracownik dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)