X płatny w dwóch krajach. Musk chce walczyć z botami

X płatny w dwóch krajach. Musk chce walczyć z botami

Elon Musk
Elon Musk
Źródło zdjęć: © GETTY | The Washington Post
18.10.2023 06:56, aktualizacja: 18.10.2023 20:04

Elon Musk zapowiada nowy sposób weryfikacji kont w serwisie X. Wprowadzona ma zostać coroczna opłata, która będzie miała na celu dodanie do konta statusu "Not A Bot", czyli potwierdzenia, że konto prowadzone jest przez prawdziwą osobę.

Serwis X, dawny Twitter, będzie niebawem miał nową subskrypcję. Z informacji, które podał profil X News Daily, wynika, że nowa opłata będzie miała na celu zabezpieczenie serwisu przed botami. Coroczna płatność nie będzie wysoka, bo wyniesie tylko równowartość 1 dolara.

Już teraz zapowiedziane zostały testy w ramach pilotażowego projektu. Będą one odbywać się wśród użytkowników z Filipin i Nowej Zelandii. Warto podkreślić, że płatność będą musiały uiszczać wyłącznie te osoby, które zarejestrowały nowe konta w serwisie X. Zgodnie z przekazanymi informacjami, nic nie zmieni się dla osób, które posiadają już konto.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Elon Musk potwierdził wprowadzenie nowej opłaty. Dodał przy tym, że zakładanie kont na potrzeby samego przeglądania treści nadal będzie darmowe. Aby móc dodawać wpisy i komentarze trzeba będzie uiścić opłatę. Jak twierdzi miliarder, to jedyny sposób do walki z botami, bez blokowania prawdziwych użytkowników. Dodał przy tym, że nie rozwiąże to sprawy botów całkowicie, ale będzie "1000 razy trudniej manipulować platformą".

Nowa, coroczna opłata w wysokości równowartości 1 dolara rocznie będzie już drugą, która jest dostępna w serwisie. Aktualnie w Polsce dostępna jest subskrypcja premium, w ramach której konto otrzymuje znaczek "weryfikacji" i kilka innych benefitów. Rocznie weryfikacja konta kosztuje 461,24 zł, miesięcznie trzeba za ten status zapłacić 44,28 zł.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)