Z Google Duo dodzwonisz się nawet, jeśli odbiorca nie posiada aplikacji

Z Google Duo dodzwonisz się nawet, jeśli odbiorca nie posiada aplikacji

Z Google Duo dodzwonisz się nawet, jeśli odbiorca nie posiada aplikacji
16.01.2018 11:04

Jak to możliwe, że coraz gorszy Facebook Messenger, wciąż utrzymuje ogromną popularność? W końcu nie brakuje lepszych alternatyw. Owszem jest wiele świetnych komunikatorów, ale w przeciwieństwie do aplikacji Facebooka, niewiele osób ma je zainstalowane na smartfonie. Rozwiązanie przynosi App Preview Messaging – nowa funkcja na Androidzie, która sprawia, że odbiorca nie musi posiadać zainstalowanego komunikatora.

Możemy spróbować odejść od Facebook Messengera, sięgając chociażby po docenianego Telegrama. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po zainstalowaniu aplikacji okaże się, że wiadomość wyślemy do kilku znajomych lub nawet zostaniemy skazani na samotność. Dzieje się tak najczęściej dlatego, że w celu odbycia rozmowy, druga osoba musi także posiadać ten sam komunikator.

Owszem można próbować przekonać znajomych do przejścia na alternatywny komunikator, ale prawdopodobnie przyniesie to efekt daleki od oczekiwanego. Najlepiej byłoby móc wysłać do nich wiadomość z nowego komunikatora, jeśli nie posiadają go na smartfonie. Mogliby wówczas poznać część jego możliwości, później decydując się na przesiadkę. Na właśnie taki pomysł wpadło Google.

źrodło: Android Police
źrodło: Android Police

Jak informuje Android Police, wraz z nową aktualizacją, komunikator Google Duo otrzymał funkcję wykonywania połączeń do znajomych, którzy tego komunikatora nie posiadają na urządzeniu. Ba, nawet jeśli wcześniej nie zarejestrowali się w usłudze Google. Możliwości są takie same, jak w przypadku normalnego połączenia w Duo – wykonywać można rozmowy wideo oraz audio. Po zakończeniu połączenia, odbiorca otrzymuje propozycję zainstalowania aplikacji, jeśli chce wykonywać takie same rozmowy. Przychodzące połączenie można oczywiście odrzucić. Dodatkowo na ekranie pojawia się opcja zablokowania kolejnych połączeń od wybranego kontaktu.

Nowa funkcja działa dzięki funkcji App Preview Messaging w Usługach Google Play, która została uruchomiona wraz z wydaniem komunikatora Google Allo w 2016 roku. Udostępniona została wybranym programistom, a Google zapowiedziało, że z czasem zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym.

źrodło: Android Police
źrodło: Android Police

App Preview Messaging umożliwia odbieranie wiadomości z niezainstalowanych aplikacji. Nie oznacza to jednak dostarczania pełnej funkcjonalności aplikacji, z której wiadomość pochodzi. Często ogranicza się wyłącznie do wyświetlenie prostego komunikatu z opcją odpowiedzi na wiadomości, zignorowanie jej lub instalację danej aplikacji. Mimo tego, to właśnie takie rozwiązanie, eliminuje główną barierę uniemożliwiającą porzucenie Facebook Messengera – w końcu nie musimy kierować się popularnością danego komunikatora wśród znajomych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)