Zmiana w WhatsAppie na Windowsa. Nieznany numer to nie problem

Zmiana w WhatsAppie na Windowsa. Nieznany numer to nie problem

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
26.10.2023 15:36, aktualizacja: 26.10.2023 17:49

WhatsApp na desktopach cieszy się mniejszą popularnością niż mobilne odmiany, przez co zmiany wdrażane są tutaj rzadziej. Raz na jakiś czas pojawia się jednak aktualizacja, po której WhatsApp w komputerach nabiera nowego blasku. Tak jest w tym przypadku, mimo że chodzi o wydanie beta.

Serwis WABetaInfo sygnalizuje, że do WhatsAppa na Windowsa trafia cenna aktualizacja. Testerzy wersji beta mogą już nawiązywać rozmowy z osobami, których numerów telefonów nie mają zapisanych w książce adresowej. To drobiazg, który pozwala skontaktować się jednorazowo z osobami, których nie chcemy zapisywać w kontaktach - na przykład do ustalenia szczegółów związanych z lokalną sprzedażą przedmiotu (choć trzeba pamiętać, że oszuści często to wykorzystują).

Nowa funkcja widoczna jest w WhatsAppie beta 2.2342.6.0, ale nie u wszystkich testerów. Zmiana polega na wdrożeniu nowego ekranu z imitacją dialera, który pozwala wybrać numer telefonu odbiorcy wiadomości (który w przypadku WhatsAppa stanowi "login"). W ten sposób, wprowadzając numer telefonu, można rozpocząć nowy czat.

WABetaInfo dodaje, że kolejni testerzy WhatsAppa zauważą nowy widok dopiero na dniach - aktualizacja uruchamiana jest zdalnie po stronie serwera transzami. W tym momencie nie wiadomo, kiedy nowa funkcja trafi do stabilnego wydania komunikatora i czy w podobny sposób zostaną zmodyfikowane mobilne odmiany, w których również konieczne jest wpierw dodanie numeru do kontaktów, a dopiero później rozpoczęcie czatu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)