Zmiana w WhatsAppie. Zauważysz przy komputerze

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg
Oskar Ziomek

16.05.2023 13:03

WhatsApp występuje w wielu wersjach, w tym jako aplikacja do instalacji w komputerze - między innymi dla systemu Windows. Wydanie to właśnie nieco zyskało, choć na razie zmiany zauważą tylko ci użytkownicy WhatsAppa, którzy zdecydują się pobrać betę.

O zmianach w WhatsAppie na Windowsa pisze WABetaInfo. W testowym wydaniu aplikacji 2.2318.1.0 dostępnej w Microsoft Store zauważono bowiem przeprojektowane menu kontekstowe w czatach, w którym pojawiła się opcja zapisywania wiadomości "na później" oraz ikona dająca szybki dostęp do wysyłania reakcji.

Zapisane wiadomości w WhatsAppie znajdą się na odrębnej liście w okienku czatu, co pozwoli szybciej do nich dotrzeć. Może to być przydatne, by zapisać ważne informacje czy np. dane jakiegoś produktu lub sprzętu, o którym dalej toczy się rozmowa i istotne wiadomości przesuwają się poza ekran. Nowe menu kontekstowe stanowi także zauważalną zmianę wizualną, przez co aplikacja WhatsAppa zyskała nieco świeżości.

Zapisywanie wiadomości "na później" w desktopowym WhatsAppie
Zapisywanie wiadomości "na później" w desktopowym WhatsAppie© WABetaInfo

WABetaInfo podkreśla, że nowości są na tę chwilę widoczne wyłącznie dla betatesterów. Co więcej aktualizacja udostępniana jest etapami, przez co nie wszyscy już teraz mogą widzieć dostępne nowe wydanie do instalacji. W takiej sytuacji pozostaje uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie sprawdzać dostępność aktualizacji WhatsAppa w Microsoft Store.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)