Zmiana w WhatsAppie. Aktualizacja trafi do każdego

Zmiana w WhatsAppie. Aktualizacja trafi do każdego

Telefon, rozmowa telefoniczna
Telefon, rozmowa telefoniczna
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oskar Ziomek
14.11.2023 16:05, aktualizacja: 15.11.2023 08:51

WhatsApp wprowadza nową funkcję, która od dłuższego czasu była sprawdzana przez betatesterów. Do komunikatora trafia nowy sposób inicjowania rozmów w ramach dużych czatów. Połączenie da się rozpocząć niejako w tle, bez "dzwonienia" do wszystkich członków grupy.

W WhatsAppie pojawia się nowa funkcja, która ucieszy wszystkich regularnych użytkowników wieloosobowych czatów grupowych. Jak podaje WABetaInfo, po aktualizacji w komunikatorze dostępna jest możliwość "cichego" zainicjowania grupowej rozmowy głosowej. Dotychczas próba nawiązania połączenia w grupie skutkowała "zadzwonieniem" do każdego. Po zmianie WhatsApp pozwala rozpocząć połączenie jako element czatu w tle, z cichym dostarczeniem powiadomienia do uczestników.

Nowa opcja w WhatsAppie dotyczy stabilnego wydania komunikatora w wersji mobilnej. W praktyce oznacza to, że nowość powinna być już dostępna dla wszystkich regularnych użytkowników WhatsAppa w telefonach z Androidem i iOS-em, choć trzeba wziąć poprawkę na tempo wdrażania. Może bowiem jeszcze upłynąć kilka dni, nim nowa forma połączeń będzie widoczna w każdym telefonie. Niezbędne jest rzecz jasna korzystanie z najświeższej wersji WhatsAppa dostępnej do pobrania.

Użytkownicy WhatsAppa powinni pamiętać, że do komunikatora w ostatnim czasie trafiły też inne nowości - dwie cenne opcje związane z bezpieczeństwem. Co ciekawe, domyślnie nie są włączone, toteż samemu sprawdzić ustawienia. Jedna z nich pozwala przekierowywać rozmowy głosowe przez serwer WhatsAppa, co stanowi dodatkową przeszkodę dla potencjalnych oszustów chcących odczytać adresy IP rozmówców.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)