Zmiana w WhatsAppie. "Zabierz czaty ze sobą"

Zmiana w WhatsAppie. "Zabierz czaty ze sobą"

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.07.2022 12:42

WhatsApp pozwala na wygodną zmianę telefonu z iPhone'a na smartfon z Androidem i odwrotnie. Funkcja przenoszenia historii czatów jest wreszcie gotowa, choć warto pamiętać, że pierwsze informacje na jej temat pojawiły się już wiele miesięcy temu.

Na szczegóły zwrócił uwagę serwis XDA Developers. Opcja przenoszenia historii czatów WhatsAppa między platformami powinna być od dłuższego czasu znana testerom, ale dopiero teraz doczekała się finalizacji i trafia do stabilnego wydania komunikatora. Zgodnie z informacjami na oficjalnej stronie, by skorzystać z nowej funkcji konieczne jest posiadanie Androida 5.0 lub nowszego oraz iOS-a co najmniej w wersji 15.5.

Do tego dochodzi konieczność zainstalowania WhatsAppa przynajmniej w wersji 2.22.7.74 na Androidzie oraz 2.22.10.70 w przypadku iPhone'ów. To jednak nie wszystko. Dodatkowo niezbędne jest zalogowanie w tej samej sieci Wi-Fi, wykorzystanie tego samego numeru użytkownika (który w przypadku WhatsAppa jest "loginem", nie powinno więc to zaskakiwać), podłączenie obydwu urządzeń do zasilania oraz w razie potrzeby zainstalowanie aplikacji Move to iOS.

Początki funkcji przenoszenia czatów między telefonami z WhatsAppem były trudne i towarzyszyły im zdecydowanie większe ograniczenia techniczne, które twórcy opisywali niegdyś na blogu pod hasłem "Zabierz czaty ze sobą". XDA Developers zwraca uwagę, że podczas przenoszenia historii rozmów, WhatsApp zachowuje ich pełne szyfrowanie i na żadnym etapie wiadomości nie są możliwe do odczytania przez twórców aplikacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)