Luminar Luminar 4.3.0.7119

Strona główna Mac Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program

Luminar to program dla fotografów, przeznaczony do wywoływania cyfrowych negatywów (RAW) i poprawiania zdjęć. Program zawiera innowacyjny, natywny procesor danych zapisanych przez matryce aparatów.

Luminar jest programem bardzo szybkim i dającym wysokiej jakości efekty. narzędzie sprawdzi się w rękach profesjonalnych fotografów, fotoamatorów, robiących zdjęcia smartfonami i aparatami kompaktowymi oraz osób aktywnych, fotografujących kamerkami sportowymi i dronami.

Program wyróżnia dostosowujący się do warunków i poziomu umiejętności fotografa interfejs. Program pozwala ukryć bardziej zaawansowane funkcje, jeśli nie są aktualnie potrzebne albo sięgnąć po narzędzia wykorzystywane przy konkretnych typach zdjęć (portret, krajobraz, czarno-białe itp.). W paletach znajdziemy sporo ciekawych presetów i narzędzi do szybkiej stylizacji, a także narzędzia zaawansowane, jak krzywe, histogramy, miksowanie kolorów, nakładanie tekstury czy kontrola każdej z barw osobno.

Luminar ma także narzędzia do retuszu, które pozwalają usuwać niechciane obiekty, kolory rzucane przez otoczenie i szum generowany przez matryce aparatów. Można w nim pracować na warstwach z maskowaniem i tym sposobem nakładać na zdjęcia tekstury i robić fotomontaże. Przy edycji krajobrazów można korzystać z możliwości pracy tylko z górną i tylko z dolną częścią kadru, bez potrzeby nakładania maski samodzielnie.

Wersję próbną programu Luminar można pobrać po rejestracji i testować przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!