Masz WhatsAppa? Zapamiętaj te dwa kody

Kody MMI w telefonie
Kody MMI w telefonie
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

02.04.2023 16:33

W smartfonach działają kody MMI, które mogą przydać się każdemu. Dwa z nich są szczególnie przydatne, bo pomagają szybko sprawdzić, czy w telefonie przez przypadek nie włączono przekierowania połączeń. Tak mogło się stać na przykład na skutek ataku, by przejąć czyjeś konto na WhatsAppie.

Kody MMI to krótkie kombinacje znaków i cyfr, które wpisywane w dialerze w telefonie pozwalają dotrzeć do kluczowych ustawień urządzenia. Dwa kody MMI są szczególnie przydatne, bowiem umożliwiają szybką weryfikację ustawień bezwarunkowego przekierowania połączeń. W niektórych przypadkach nieświadome włączenie przekierowania połączeń może prowadzić na przykład do utraty konta WhatsAppa.

Do tych samych opcji można dotrzeć z poziomu ustawień karty SIM, ale użycie kodów MMI jest po prostu szybsze. Wystarczy wpisać kod tak, jak zwykły numer telefonu, a potem wybrać zieloną słuchawkę, by przejść do odpowiednich opcji. Pierwszy ważny kod MMI to kombinacja *#21#. Po jej wybraniu na ekranie telefonu pojawi się informacja o bezwarunkowym przekierowywaniu połączeń i SMS-ów. Jeśli pojawi się tu komunikat o braku bezwarunkowego przekierowania, użytkownik nie ma się o co martwić.

Informacja o przekierowaniu połączeń
Informacja o przekierowaniu połączeń© dobreprogramy

Drugi ważny kod MMI to kombinacja *#62#, która pozwala sprawdzić dodatkowe warunki przekierowania połączeń. Przyda się to zwłaszcza, gdy poprzedni krok zdradzi, że przekierowanie połączeń jest aktywowane. Drugi kod umożliwia wyświetlenie szczegółów - w tym informacji o przekierowaniu połączeń w trakcie niedostępności, co jest mechanizmem wykorzystywanym przez pocztę głosową oferowaną przez operatora.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)