Aktualizacja Windows 10 nie dla każdego z Avastem i AVG. Powraca problem zgodności

Aktualizacja Windows 10 nie dla każdego z Avastem i AVG. Powraca problem zgodności

Windows 10 ma problem ze zgodnością z antywirusami, fot. materiały prasowe
Windows 10 ma problem ze zgodnością z antywirusami, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
25.11.2019 15:36, aktualizacja: 25.11.2019 19:10

Microsoft potwierdził problem Windowsa 10 z aktualizacją do wersji 19H1 oraz 19H2. Możliwość instalacji została celowo wstrzymana na tych komputerach, gdzie działają starsze wydania antywirusów Avast oraz AVG. Wpierw trzeba je zaktualizować.

O szczegółach można przeczytać w dokumentacji Windowsa 10. Jak się okazuje, kłopoty ze zgodnością systemu z Avastem oraz AVG są na tyle istotne, że Microsoft zdecydował się wstrzymać automatyczną aktualizację na sprzętach, gdzie działa niezaktualizowana wersja oprogramowania. Problem dotyczy modułu antywirusa w wersji 19.5.4444.567 lub wcześniejszej.

Problem z Avastem podczas instalacji Windowsa 10, źródło: Avast.
Problem z Avastem podczas instalacji Windowsa 10, źródło: Avast.

Aby pozbyć się kłopotu, przed próbą instalacji nowego Windowsa 10, należy ręcznie zaktualizować Avasta lub AVG. Później instalacja aktualizacji systemu nie powinna być już problemem. Microsoft ostrzega, by do czasu zainstalowania najnowszych wersji antywirusów nie sprawdzać ręcznie dostępności aktualizacji Windowsa 10 zarówno przez Windows Update, Asystenta Aktualizacji czy Media Creation Tool. Próba instalacji najpewniej doprowadzi do błędów lub się nie powiedzie.

To nie pierwszy raz, kiedy programy antywirusowe stają użytkownikom Windows na drodze do zainstalowania aktualizacji czy łatek. Podobne kłopoty opisywaliśmy w pierwszej połowie roku, kiedy wiele znanych antywirusów okazało się przyczyną problemów z kwietniowymi poprawkami.

Najnowsze wersje antywirusa Avast oraz AVG można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)