Android Auto 6.3 dostępny do pobrania. Nowości jak zwykle pozostają tajemnicą

Android Auto 6.3 dostępny do pobrania. Nowości jak zwykle pozostają tajemnicą

Android Auto 6.3 jest już dostępny do pobrania, fot. Getty Images
Android Auto 6.3 jest już dostępny do pobrania, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
09.04.2021 09:46, aktualizacja: 09.04.2021 14:59

Android Auto 6.3 jest już dostępny do pobrania, ale Google jak zwykle pozostaje tajemniczy i nie zdradza, co dokładnie w tej wersji zmieniono. Można się spodziewać, że są to poprawki bieżących błędów w Android Auto i inne drobne zmiany, ale w praktyce to dopiero kierowcy je odkryją podczas jazdy.

Google podaje co prawda w Sklepie Play krótką listę "zmian w tym wydaniu", ale osoby śledzące rozwój Android Auto zdają sobie sprawę, że jest to treść, która nie była zmieniana od wielu miesięcy. Dbanie o opis Androida Auto w Sklepie Play najwidoczniej nie jest dla Google ani trochę ważne.

W Androidzie Auto można już także korzystać m.in. z nawigacji Sygic, fot. Oskar Ziomek.
W Androidzie Auto można już także korzystać m.in. z nawigacji Sygic, fot. Oskar Ziomek.

Android Auto 6.3 może być w praktyce jedną z ostatnich wersji, która oficjalnie nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników w Polsce. Warto bowiem pamiętać, że Google w ubiegłym roku zapowiedział rozszerzenie dostępności Androida Auto na kolejne rynki (w tym polski) w najbliższych miesiącach. Niedawno Android Auto pojawił się oficjalnie między innymi w Norwegii.

Niezależnie od numeru wersji Androida Auto, od zaledwie kilku dni kierowcy mogą się cieszyć z opcji korzystania w systemie z aplikacji firm trzecich. Na ekranie w samochodzie można już bowiem wyświetlić na przykład nawigację Sygic czy TomTom AmiGo, a na tym z pewnością nie koniec. Wcześniej można tu było korzystać wyłącznie z Map Google lub Waze. To chyba najważniejsza zmiana dla całej platformy od początku jej istnienia.

Android Auto i Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)