Android Auto i problem z głosem. Znana usterka znowu na tapecie

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

22.03.2022 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kierowcy korzystający z Androida Auto być może już niedługo będą mogli z powodzeniem korzystać ze wszystkich funkcji systemu, które są powiązane z Asystentem Google. Twórcy ponownie biorą na tapet częste problemy z przekazywaniem dźwięku do jednostki w samochodzie.

Android Auto znany jest między innymi z problemów z lektorem i odtwarzaniem dźwięku, które zaczęły się nasilać na początku 2020 roku. Twórcy w praktyce nie rozwiązali od tamtego czasu wszystkich błędów i problemy można zauważyć do dzisiaj. Jednym z częściej występujących jest zgrzyt na etapie przekazywania dźwięku z telefonu do jednostki w samochodzie.

Android Auto ma tendencję do realizowania tej operacji tylko w niektórych przypadkach. Czasem zdarza się, że przez samochodowe głośniki w ogóle nie jest odtwarzany dźwięk, częściej jednak pojawia się kombinacja działających i niedziałających funkcji. Sam doświadczam najczęściej działającego lektora w trybie nawigacji i podczas odczytywania powiadomień, ale kiedy odbieram połączenie, Android Auto nie przekazuje dźwięku do samochodowych głośników - rozmówcę ledwo słychać tylko w telefonie.

Jak zwraca uwagę serwis autoevolution, zespół programistów odpowiedzialny za Androida Auto zaznaczył niedawno na oficjalnym forum, że jest świadomy usterek i trwają prace nad ich rozwiązaniem. Jak zwykle trudno mówić o konkretach, ale można się spodziewać, że najbliższa okazja do ich wdrożenia to wydanie Androida Auto 7.5 w najbliższych tygodniach, którego beta jest już dostępna do pobrania od kilku dni.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)