Android Auto: nowy interfejs Google Maps nie spodoba się każdemu

Google Maps
Google Maps
Źródło zdjęć: © Google Maps, dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

28.07.2023 09:01, aktual.: 28.07.2023 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google w Androidzie Auto zyskują odświeżony interfejs. Zmiana jest zauważalna i dotyczy paska nawigacyjnego z kompasem i przyciskami powiększenia. Google zdecydował się wprowadzić dodatkowy panel, na którym wymienione funkcje są cały czas widoczne na ekranie.

Nowy wygląd Google Maps w Androidzie Auto nie każdemu przypadnie do gustu. Warto bowiem przypomnieć, że aktualizacja nie wprowadza żadnej nowej funkcji, a jedynie widoczny na stałe pasek z opcjami, które zawsze były dostępne w nawigacji, lecz korzystanie z nich wymagało dodatkowego dotknięcia ekranu. Wówczas z prawej strony wyświetlacza pojawiały się na pewien czas przyciski zoomu mapy i nie tylko.

Google uznał, że od teraz funkcje będą stale widoczne na belce z boku ekranu - zauważa 9to5Google. To sprawia, że przyciski są łatwiej dostępne, tyle tylko, że panel spowodował zmniejszenie obszaru, na którym widać mapę. O ile w przypadku najnowszych, topowych samochodów z wielkimi ekranami infotainment nie będzie to szczególnym problemem, tak w wielu autach z "typowymi" ekranami 16:9 i stosunkowo niedużą przekątną, przekłada się to na zauważalne zmniejszenie mapy.

Odświeżony interfejs Google Maps w Androidzie Auto
Odświeżony interfejs Google Maps w Androidzie Auto© 9to5Google

Serwis 9to5Google ustalił, że nowy interfejs Google Maps pojawia się w Androidzie Auto 10.0 oraz 9.9 po aktualizacji nawigacji do wersji 11.90. W praktyce może to być zmiana włączana po stronie serwera i kolejnych użytkowników, przez co numer wersji aplikacji może nie mieć bezpośredniego przełożenia na widoczność nowego panelu. Warto dodać, że belka z przyciskami jest widoczna tylko w trybie pełnoekranowym. Kiedy ekran jest podzielony w ramach możliwości interfejsu Coolwalk, pasek znika.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)