Android Auto 10.0 do pobrania. Jest przełomowy tylko pozornie

Android Auto 10.0 do pobrania. Jest przełomowy tylko pozornie

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
19.07.2023 14:20

Android Auto 10.0 jest już dostępny dla kierowców, ale nic nie wskazuje na to, by była to w jakikolwiek sposób przełomowa wersja, jak mogłaby sugerować numeracja. To po prosto kolejna aktualizacja Androida Auto, która skrywa wiele tajemnic - nowe funkcje jak zwykle muszą odkryć sami kierowcy.

Android Auto został zaktualizowany do kolejnej wersji, ale "przełomowy" numer 10.0 nie oznacza tutaj niczego więcej, niż kolejnego wydania z drobnymi poprawkami względem poprzednika. Kierowcy dopiero z czasem odkryją, co dokładnie się zmieniło, bo Google konsekwentnie nie dzieli się danymi z dziennika zmian aktualizacji Androida Auto, ale trudno spodziewać się przełomowych zmian - zwłaszcza, że w tle producent wciąż głównie usuwa błędy związane z wdrażanym od miesięcy interfejsem Coolwalk.

Jedyną zauważoną na tę chwilę nowością w Androidzie Auto 10.0 jest nieco zmieniona animacja włączanego Asystena Google, co udało się odkryć jeszcze na etapie testów wydania beta - zwraca uwagę autoevolution. Co ciekawe jednak, równolegle w Androidzie Auto zauważono sporadyczne problemy z obsługą głosową, kiedy to Asystent rozumie tylko część wypowiadanych komend. Ten problem powinien być jednak związany głównie z aktualizowaną niezależnie aplikacją Google.

Android Auto 10.0 powinien zainstalować się w smartfonach automatycznie, o ile kierowca korzysta z Androida 10 lub nowszego - wówczas Android Auto jest częścią systemu operacyjnego. W przypadku starszego oprogramowania kierowcom pozostaje ręczna instalacja pliku APK w telefonie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)