Android Auto 10.0 do pobrania. Jest przełomowy tylko pozornie

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

19.07.2023 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 10.0 jest już dostępny dla kierowców, ale nic nie wskazuje na to, by była to w jakikolwiek sposób przełomowa wersja, jak mogłaby sugerować numeracja. To po prosto kolejna aktualizacja Androida Auto, która skrywa wiele tajemnic - nowe funkcje jak zwykle muszą odkryć sami kierowcy.

Android Auto został zaktualizowany do kolejnej wersji, ale "przełomowy" numer 10.0 nie oznacza tutaj niczego więcej, niż kolejnego wydania z drobnymi poprawkami względem poprzednika. Kierowcy dopiero z czasem odkryją, co dokładnie się zmieniło, bo Google konsekwentnie nie dzieli się danymi z dziennika zmian aktualizacji Androida Auto, ale trudno spodziewać się przełomowych zmian - zwłaszcza, że w tle producent wciąż głównie usuwa błędy związane z wdrażanym od miesięcy interfejsem Coolwalk.

Jedyną zauważoną na tę chwilę nowością w Androidzie Auto 10.0 jest nieco zmieniona animacja włączanego Asystena Google, co udało się odkryć jeszcze na etapie testów wydania beta - zwraca uwagę autoevolution. Co ciekawe jednak, równolegle w Androidzie Auto zauważono sporadyczne problemy z obsługą głosową, kiedy to Asystent rozumie tylko część wypowiadanych komend. Ten problem powinien być jednak związany głównie z aktualizowaną niezależnie aplikacją Google.

Android Auto 10.0 powinien zainstalować się w smartfonach automatycznie, o ile kierowca korzysta z Androida 10 lub nowszego - wówczas Android Auto jest częścią systemu operacyjnego. W przypadku starszego oprogramowania kierowcom pozostaje ręczna instalacja pliku APK w telefonie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)