Aplikacje na wakacje. Jakie warto zainstalować, aby ułatwić sobie pobyt na urlopie?

Wakacje
Wakacje
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

23.06.2023 07:47, aktual.: 23.06.2023 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie powszechnej dostępności smartfonów, każdy z nas posiada na swoim urządzeniu sporo aplikacji, które z powodzeniem można wykorzystać w czasie urlopu. Wiele z nich jest w stanie znacząco podnieść komfort naszego wypoczynku, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, a także pozwolić w czasie wyjazdu poczuć się jak w domu – zamówić jedzenie, znaleźć pobliski sklep spożywczy, sprawdzić pogodę czy sprawnie dotrzeć z punktu A do punktu B. Sprawdźmy, jakie aplikacje warto zainstalować lub zaktualizować na swoim telefonie przed planowanym wyjazdem!

Znajdź swój nocleg! Aplikacje do rezerwacji zakwaterowania

Każdy urlop zaczyna się jeszcze w domu – w końcu musimy go zaplanować! Ważnym elementem organizacji dłuższego wyjazdu poza dom jest rezerwacja zakwaterowania. Warto jej dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli zależy nam, aby zapłacić możliwie jak najkorzystniejszą cenę za nocleg.

W tym celu możemy wykorzystać aplikację mobilną jednego z portali turystycznych lub po prostu wejść na jego stronę internetową i bezpośrednio na niej zapoznać się z ofertą aktualnie dostępnych noclegów w interesującej nas lokalizacji. Ta druga opcja sprawdzi się szczególnie w przypadku turystów, którzy przechowują na smartfonie wyłącznie najbardziej potrzebne aplikacje i nie chcą instalować kolejnej, z której skorzystają jedynie okazjonalnie.

Turyści, którzy planują spędzić urlop w kraju lub za granicą, mogą zapoznać się z ofertami zakwaterowania na https://www.nocowanie.pl, należącej do największego polskiego portalu turystycznego Nocowanie.pl. Na jego łamach, za pomocą urządzenia mobilnego lub laptopa można szybko i sprawnie wyszukać obiekty noclegowe z każdej kategorii w wybranej lokalizacji. Dodatkowym atutem serwisu jest możliwość dokonania natychmiastowej rezerwacji online dla wielu spośród nich, a także zapoznania się z opiniami turystów, którzy mieli już okazję gościć w danym z nich.

Z pogodą zawsze na bieżąco. Aplikacje mobilne do przewidywania pogody

Każdy smartfon posiada wbudowaną aplikację informującą użytkownika o warunkach pogodowych panujących w konkretnej lokalizacji. Większość z domyślnych programów posiada jednak dość ograniczoną funkcjonalność. Użytkownicy uskarżają się często także na ich słabą zdolność do przewidywania pogody, w związku z czym wielu z nich decyduje się na zainstalowanie na swoim urządzeniu dodatkowej appki, która pozwoli im sprawdzić pogodę na najbliższe dni, a nawet tygodnie.

Jedną z najpopularniejszych aplikacji z tej kategorii jest AccuWeather. Użytkownicy doceniają ją przede wszystkim za dostarczanie wiarygodnych informacji pogodowych, prostotę i intuicyjność obsługi, a także estetyczną szatę graficzną z animacjami. W planowaniu urlopu pomocna może okazać się funkcja ulubionych miejsc, dzięki której można śledzić nie tylko pogodę w naszej bieżącej lokalizacji, ale także monitorować warunki atmosferyczne w miejscowości, do której się wybieramy.

Z dostawą czy odbiorem? Aplikacje do zamawiania jedzenia

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się appki do zamawiania jedzenia. Dzięki nim możemy szybko i sprawnie znaleźć wszystkie dostępne w okolicy lokale gastronomiczne oraz zamówić posiłek zarówno z dostawą do miejsca zakwaterowania, jak i z odbiorem osobistym. Warto jednak mieć świadomość, że większość tego typu aplikacji działa w określonych lokalizacjach – w większości przypadków są to duże miasta i ich okolice, a także popularne miejscowości wypoczynkowe.

Jeśli mamy już na smartfonie tego typu appkę i korzystamy z niej w domu, warto więc sprawdzić, czy obsługuje ona również okolicę, do której się wybieramy. Jeśli nie, nic straconego! Możemy pobrać inną lub postawić na tradycyjną formę złożenia zamówienia – znaleźć lokal w okolicy przez internet i złożyć zamówienie telefonicznie. W tym drugim przypadku, przydatna okaże się aplikacja, która pozwoli nam na wyszukanie restauracji, barów i innych obiektów gastronomicznych w okolicy.

Miasto jak na dłoni! Aplikacje do poruszania się po okolicy

Najbardziej aktualnych informacji o dostępnych w okolicy obiektach gastronomicznych dostarczają nam GoogleMaps. Jest to aplikacja, która jest preinstalowana na każdym smartfonie z Androidem. Mogą ją z powodzeniem pobrać także użytkownicy smartfonów z iOS – jest dostępna bezpłatnie w App Store.

Mapy Google mają bardzo wszechstronne zastosowanie – dzięki nim można wygodnie i bezpiecznie przemieszczać się po nowej okolicy, znaleźć najbliższy sklep spożywczy, restaurację czy interesującą nas atrakcję, a także sprawdzić ich godziny otwarcia, nr telefonu oraz dokładny adres. Jej funkcjonalność docenimy szczególnie w czasie urlopu, który spędzamy w nieznanym sobie miejscu.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)