Ashampoo Anti-Virus powraca z nowym interfejsem i dwoma silnikami antywirusowymi

Kuba Pawlak

25.09.2013 13:23, aktual.: 25.09.2013 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybór odpowiedniego programu antywirusowego to jedna z pierwszych decyzji jaką powinniśmy podjąć zaraz po instalacji świeżego systemu operacyjnego. Firma Ashampoo udowodniła już swoją aplikacją Anti-Malware, że potrafi tworzyć solidne rozwiązania zabezpieczające. Czy nowy produkt będzie równie dobry? O tym na pewno przekonamy się wkrótce.

Dzisiaj Ashampoo wskrzesza niczym feniksa z popiołów program Ashampoo Anti-Virus, którego rozwój kilka lat wstecz został zaprzestany na rzecz innej aplikacji zabezpieczającej Ashampoo Anti-Malware. Nowa wersja antywirusa Ashampoo Anti-Virus funkcjonuje w oparciu o dwa silniki zabezpieczające. Ashampoo tym razem postawiło na rozwiązania firm Bitdefender oraz Emsisoft, które powinny zapewnić wysoką skuteczność w wykrywaniu zagrożeń. Obok zmian pod silnikiem zdecydowano się całkowicie przebudować interfejs graficzny programu. Z założenia ma być on bardziej przejrzysty i szybszy w nawigacji pomiędzy rożnymi modułami aplikacji.

Obraz

Ashampoo Anti-Virus 2014 pozwala kompleksowo chronić komputer przed wirusami, trojanami, robakami, komponentami malware i rootkit, botami, a także szkodnikami wykradającymi poufne informacje. Poza funkcjami skanowania na żądanie oprogramowanie oferuje również skaner w tle, którego zadaniem jest kontrola potencjalnie zainfekowanych plików podczas wykonywania takich operacji jak zapisywanie, kopiowanie itp. Ponadto w ręce użytkownika trafiają moduły do wyszukiwania ukrytych procesów i plików, monitorowania wpisów dodawanych w autostarcie oraz instalacji składników LSP/BHO i zmian w pliku hosts.

Na tym jednak możliwości Ashampoo Anti-Virus 2014 się nie kończą. Do dyspozycji użytkownika oddano zestaw kilku przydatnych narzędzi, które pozwalają dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo poufnych danych i prywatność. Znajdziemy wśród nich funkcję do bezpowrotnego kasowania plików, usuwania plików z pamięci podręcznej przeglądarki, ciasteczek i historii odwiedzanych stron internetowych, skanowania dysków NTFS w poszukiwaniu niewidocznych z poziomu Eksploratora Windows strumieni, a także przeglądania i zatrzymywania wybranych procesów.

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do sprawdzenia możliwości najnowszej wersji Ashampoo Anti-Virus 2014. Narzędzie dostępne jest w wersji trial, która bez żadnych ograniczeń pozwala na testowanie wszystkich funkcji programu w ciągu 10 dni od instalacji. Dokonując bezpłatnej rejestracji programu możemy przedłużyć okres testów o kolejne 30 dni.

Konkurs!

Mam dla Was do rozlosowania 10 subskrypcji aktywujących pełną wersję programu Ashampoo Anti-Virus na 365 dni. Co należy zrobić by wziąć udział w losowaniu? Wystarczy skomentować poniżej materiał i dopisać w treści komentarza "Ashampoo Anti-Virus chcę!". Losowanie odbędzie się 1 października, a wyłonione osoby znajdą klucze licencyjne w swoich profilach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (264)