Chcesz Windowsa 11? Microsoft poleca nawet na niewspieranym sprzęcie

Chcesz Windowsa 11? Microsoft poleca nawet na niewspieranym sprzęcie

Aktualizacja Windows 11
Aktualizacja Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
24.02.2023 15:05

Windows 11 ma specyficzne wymagania systemowe, które sam Microsoft zdaje się ostatnio ignorować, aby tylko zwiększyć popularność Jedenastki względem Windowsa 10. Próba instalacji kończy się jednak błędem.

Z doniesień na Twitterze wynika, że Windows 10 jest w stanie zaproponować aktualizację do Windowsa 11 nawet w sytuacji, kiedy nie powinno być to możliwe - podaje MSPowerUser. Jeden z użytkowników zwrócił uwagę na sytuację, w której propozycja instalacji Windows 11 pojawiła się w niewspieranym środowisku maszyny wirtualnej bez obsługi TPM 2.0 i z przydzielonymi tylko 2 gigabajtami pamięci operacyjnej dla Windowsa 10.

Co ciekawe, sama instalacja Windowsa 11 nie jest już możliwa. Błędem jest więc wyświetlanie samej propozycji aktualizacji, a ograniczeń instalatora nie da się ominąć. Użytkownik Windows 10, który zobaczy taką propozycję może być rozczarowany z dwóch powodów. Po pierwsze w praktyce nie zainstaluje Windowsa 11 w ten sposób, po drugie natomiast, jeśli podejmie taką próbę na własną rękę, Microsoft wiele razy przypomni mu, że instalacja w niespieranym sprzęcie nie jest zalecana.

W kontekście dyskusyjnych kampanii Microsoftu promujących własne produkty, warto wspomnieć o trwającym wciąż wywyższaniu przeglądarki Edge nad pozostałymi programami tego typu. Niedawno zwrócono uwagę, że spore banery z tym związane pojawiają się w wyszukiwarce Bing nawet w przypadku wyszukiwania informacji o systemie ChromeOS.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)