Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

09.04.2012 03:47, aktual.: 09.04.2012 11:35

Programowanie, urządzenia mobilne, gry, felietony i testy sprzętu - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Rozpoczynamy od recenzji smartfona LG Swift Optimus Black White Edition (P970) autorstwa Banana - jeżeli ktoś szuka 4-calowego telefonu z Androidem, jest to świetna propozycja. Osoby potrzebujące nieco większego ekranu mogą zainteresować się między innymi smartfonem Sony Ericsson Xperia Arc S, którego na swoim blogu opisał kubut. Ciekawie prezentuje się także najnowszy wpis Lucasa, w którym autor dokonał charakterystyki Androida - z tekstu dowiemy się między innymi, na ile mobilny system Google zapewnia swobodę użytkownikom, deweloperom i producentom telefonów i jak się to ma do konkurencyjnych rozwiązań. Posiadacze telefonów z Windows Phone powinni zainteresować się natomiast dwoma wpisami autorstwa djfoxer - użytkownik pisze w nich o wAppStore, aplikacji dającej dostęp do zasobów wielu sklepów i hubów z oprogramowaniem dla WP, które normalnie są niedostępne w oficjalnym Marketplace. Druga publikacja dotyczy aplikacji XAP Handler, która pozwala na instalację plików XAP bezpośrednio z Sieci. Na deser polecamy pisaną z perspektywy czasu (i z przymrużeniem oka) recenzję taniej podróbki iPhone.

Spora część publikowanych na blogach wpisów dotyczy programowania. Godny uwagi jest choćby poradnik napisany przez patryk9200, z którego dowiemy się, jak stworzyć swoją pierwszą aplikację w C#. Osoby rozpoczynające swoją przygodę ze środowiskiem .NET powinny natomiast zapoznać się z publikacją użytkownika alucosoftware poświęconą tworzeniu aplikacji wykorzystujących wiele wątków. Programistom zajmującym się tworzeniem aplikacji internetowych z wykorzystaniem PHP może przydać się zaś wpis slepciu poświęcony obsłudze daty i czasu (oraz operacjom na tych danych). Część osób zapewne pamięta, że pod koniec 2009 roku Google udostępnił deweloperom nowy język programowania - Go. RaveStar postanowił wyjaśnić, jak rozpocząć swoją przygodę z tym ciekawym językiem programowania. Polecamy także kolejną część publikacji poświęconej pracy w Sharepoincie oraz garść informacji o nowościach wprowadzonych do MyBB - oprogramowania służącego do prowadzenia i obsługi forum dyskusyjnego. Godny uwagi jest także wpis Hase opisujący najnowsze wydanie OwnCloud, narzędzia które pozwala na stworzenie własnej chmury obsługującej takie usługi jak kalendarz, strumieniowe przesyłanie muzyki czy wirtualny dysk.

Na naszych blogach nie mogło zabraknąć Linuksa. Użytkownik kyrol poruszył ciekawy problem obsługi sprzętu w kontekście wolnego oprogramowania. Rozwiązania takie jak UEFI i DRM skutecznie utrudniają wykorzystanie Linuksa w części zastosowań - czy tędy droga? Trzeba także wspomnieć o najnowszym wpisie użytkownika GregKoval, z którego dowiemy się, że Kubuntu szuka sponsorów, gdyż Canonical zrezygnował z dalszego rozwijania tej dystrybucji. Godny polecenia jest także wpis użytkownika skandyn opisujący, jak w systemie Ubuntu wykorzystywać technologię Optimus, która w celu zaoszczędzenia energii zarządza zintegrowaną i dedykowaną kartą graficzną w laptopie. Warto także zapoznać się z tekstem Lucasa, z którego dowiemy się, w jaki sposób firma Red Hat zarabia setki milionów dolarów na rozpowszechnianym za darmo Linuksie. Na zakończenie tej części podsumowania polecamy tekst o grze Trine 2, która doczekała się oficjalnego wydania dla systemu Linux.

Z tematów wszelakich warto wymienić ciekawy tekst NRN dotyczący eksploatacji drukarki atramentowej przez pewnego starszego pana oraz wpis użytkownika djDziadek opisujący, do jakiego stanu użytkownicy mogą doprowadzić swój komputer. Proponujemy także trzy wpisy poświęcone wykorzystaniu pliku hosts w systemach Windows - autorstwa kolejno patryk9200, sgj i RaveStar. Miłośnicy muzyki posiadający starsze komputery powinni natomiast zapoznać się z porównaniem wydajności odtwarzaczy. Spragnionych wirtualnej rozrywki odsyłamy także do recenzji gry Angry Birds Space autorstwa The_Game i Werkezuge.

Na koniec polecamy marcowe podsumowanie blogów, wywiad z Ave5 przeprowadzony przez Shaki81, tekst andrewi opisujący raczej nieciekawą wizję przyszłości, wpis deepone, z którego dowiemy się, jak przywrócić Menu Start w Windows 8, poradnik pokazujący, jak wykorzystać Excel do nauki słówek i recenzję Goclever A73 - tabletu z systemem Android sprzedawanego w Biedronce za 370 zł. A na poprawę humoru kilka wskazówek, jak nie należy uczyć języków programowania ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)