Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
09.09.2012 18:57

Systemy operacyjne, gry i aplikacje mobilne, programowanie i asystent pobierania - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Mijający tydzień na blogach dobrychprogramów był bardzo spokojny, zabrakło nawet jednego konkretnego wydarzenia, które zdominowałoby tematykę wpisów. Nasze podsumowanie rozpoczynamy od obszernej relacji z konferencji SmartDevCon. Jest to impreza skupiona wokół zagadnień świata mobilnego, czyli komórek i wszystkiego, co ma z nimi związek. Całość ciekawie opisał gowain, czego owocem jest relacja z pierwszego, drugiego i trzeciego dnia konferencji. Godny polecenia jest także wpis o oszustwach przy zawieraniu umów przez telefon, szczególnie przez osoby starsze. Jeżeli zaś lubicie socjologiczne eksperymenty, polecamy Wam lekturę najnowszego tekstu autorstwa NRN.

Od wielu tygodni w podsumowaniu blogów przewija się temat Windows 8 - nie inaczej jest i tym razem. Nowe „Okienka" zostały tym razem zrecenzowane przez Scorpions.B. Jeżeli zaś chcecie pisać własne aplikacje dla Windows, zajrzyjcie do rozpoczętego właśnie cyklu o programowaniu autorstwa tfl. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z językiem SQL mogą zaś zapoznać się z tekstem sadlawyer, w którym użytkownik wyjaśnia różnicę między kropką i przecinkiem w SQL właśnie. Mamy także kolejny głos w dyskusji Linux kontra Windows - w swoim wpisie GregKoval skomentował apel jednego ze zwolenników Linuksa. A skoro już przy Linuksie jesteśmy - wyjaśniła się zagadka tajemniczej firmy Blue Systems, która od jakiegoś czasu intensywnie wspiera rynek wolnego oprogramowania.

Macie problemy z organizacją czasu? Nic straconego - Ostatni Mohikanin dokonał kompleksowego przeglądu aplikacji typu PIM (Personal Information Manager) - warto sprawdzić, która wypadła najlepiej. A może rozważacie postawienie własnego, domowego serwera? Wtedy przydatny może się okazać ostatni wpis webnulla, w którym opisuje on swoje zmagania z softwarową częścią tego procesu. Zastanawialiście się choć przez chwilę nad ideą wieloplatformowości? Ta sama aplikacja, którą możecie uruchomić w różnych systemach a nawet na różnych urządzeniach? Zagadnienie to zostało szczegółowo opisane w najnowszym tekście użytkownika command-dos.

Czas na odrobinę telefonii komórkowej. Co jest lepsze, Android czy iOS - stosowne zestawienie zdecydował się stworzyć dominikc. Jeżeli posiadacie już telefon z Androidem, warto zainstalować na nim kilka ciekawych gier i aplikacji. By nie przepłacać, zakupy warto robić w czasie wyprzedaży i promocji, co szczegółowo opisał mordzio. Z bardziej zaawansowanych kwestii proponujemy szczegółowe omówienie aplikacji Hamachi Mobile w wersji dla systemu Windows Mobile.

Na koniec polecamy trzy teksty poświęcone wprowadzonemu przez nasz portal asystentowi pobierania. Dwa od naszych użytkowników - Igloczek i hausner15 - oraz jeden będący niejako odpowiedzią redakcji reprezentowanej tym razem przez Cebulę. Polecamy także miesięczne podsumowanie blogów autorstwa Banana oraz wywiad z użytkownikiem Jaahquubel. Jeżeli chcecie zintegrować naszą platformę blogową z pulpitem swojego Linuksa, zapoznajcie się koniecznie z poradnikiem webnulla. A na poprawę humoru tym razem proponujemy felieton MaXDemage ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)