Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
16.08.2015 18:44, aktualizacja: 16.08.2015 19:44
Obraz

Ależ piękne mamy lato! Upały sprzyjają wylegiwaniu się na świeżym powietrzu i plażowaniu. Korzystajmy z dobrodziejstw lata, bo temperatury mają w najbliższych dniach wyraźnie spaść. Nim to nastąpi, zapraszamy do podsumowania aktywności naszych blogerów.

Zaczynamy od wartościowego wpisu - analizy poświęconej szpiegowaniu nas przez Windows 10. Użytkownik wielkipiec postanowił sprawdzić, co tak naprawdę rejestruje nowy system Microsoftu i jak wyłączyć niechciane funkcje. Jeżeli jesteście przeczuleni na punkcie bezpieczeństwa komputerowego, zamiast Windows 10 możecie postawić na Linuksa i uzbroić go w zestaw reguł AppArmor. Do tego możemy zaszyfrować całą partycje systemową i śpimy spokojnie - nikt nie dorwie naszych ściśle tajnych danych. O innych zaletach Linuksa przeczytacie we wpisie blogera big.foot. A gdy zdecydujecie się na migrację, możecie wybierać spośród wielu popularnych dystrybucji i kilku(nastu) środowisk graficznych.

Zapora systemu Windows z Zaawansowanymi Zabezpieczeniami - to tutaj możemy zablokować część niechcianej aktywności Windows 10
Zapora systemu Windows z Zaawansowanymi Zabezpieczeniami - to tutaj możemy zablokować część niechcianej aktywności Windows 10

Sporo wpisów w minionym tygodniu poświęconych zostało różnym płytkom z mini-komputerami. W tym temacie znajdziecie moduł z wyprowadzeniami IO dla Banana PRO LN IO, klon modułu PiFace dla Banana PRO LN Digital, moduł z aktywnym hubem USB i 32 pinami IO dla Banana PRO LN HUB32IO i płytkę LeMaker Guitar z USB 3.0, 4 rdzeniami i wydajnym GPU, na której odpalicie nawet Androida 5.0. Z typowo sprzętowych tekstów polecamy jeszcze test tabletu Sony Xperia Z4 i rzut okiem na słuchawki UNITRA SN-30. Fani historycznych sprzętów na pewno z uwagą przeczytają zaś o komputerze Amiga 600, który wszedł na rynek 1992 roku.

Tablet Sony Xperia Z4 z opcjonalną klawiaturą
Tablet Sony Xperia Z4 z opcjonalną klawiaturą

Na koniec odsyłamy Was do recenzji mobilnego systemu operacyjnego Windows Mobile 10 i zestawienia ciekawych gier na Androida. Przeczytajcie także kolejną odsłonę cyklu poświęconego produkującym komputery polskim zakładom Elwro i zapoznajcie się z kolejnym odcinkiem serii Pani Krysia z księgowości. Zapraszamy do lektury!

Tak wygląda mobilny Windows 10
Tak wygląda mobilny Windows 10

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)