Dziwny patent Apple. Z iPhone'a skorzystasz tylko w specjalnych okularach

Do przeglądania iPhone'a niedługo mogą być konieczne okulary
Do przeglądania iPhone'a niedługo mogą być konieczne okulary
Źródło zdjęć: © Getty Images | Uwe Krejci
Karolina Kowasz

12.11.2021 18:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple znane jest ze zgłaszania specyficznych patentów z których wiele, często na szczęście, nie zostaje wprowadzonych. Tym razem firma zgłosiła kolejny, interesujący patent z wykorzystaniem okularów, które miałyby umożliwiać skorzystanie z iPhone'a.

Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych, jak ujawnia 9to5Mac, opublikowało dokumenty patentowe złożone przez Apple. Można w nich znaleźć pomysł na okulary, które umożliwiałyby zobaczenie tego, co znajduje się na ekranie iPhone'a. To zaś miałoby gwarantować użytkownikowi większą prywatność.

Okulary chroniące prywatność

Zakładane przez użytkownika iPhone'a okulary, zgodnie z patentem, miałyby uniemożliwiać innym osobom oglądanie treści na ekranie smartfona. W ten sposób jedyną możliwością zobaczenia tego, co jest na ekranie, byłoby założenie dedykowanych okularów.

Chociaż w codziennym użytkowaniu tego rodzaju rozwiązanie wydaje się być przesadzone, zupełnie inaczej wygląda, gdy podejść do niego od strony rozszerzonej rzeczywistości wirtualnej. Tego rodzaju patent może sugerować, że Apple ma równie poważne plany jak Meta i chce konkurować w wyścigu o stworzenie tego rodzaju rzeczywistości.

Udostępnianie informacji

Co ważne, rozwiązanie zakłada, że ograniczenie widoczności ekranu smartfona mogłoby być regulowane przez jego użytkownika. Gdyby w danym momencie zdecydował, że chce umożliwić innej osobie zobaczenie informacji na wyświetlaczu iPhone'a, mógłby przestawić odpowiednią funkcję. W ten sposób telefon wracałby do trybu standardowego, niewymagającego okularów do tego, żeby z niego korzystać.

Patent jest zaskakujący i nie wiadomo, czy ostatecznie zostanie wykorzystany przez Apple. Gdyby jednak doszło do jego realizacji, to można spodziewać się mieszanych opinii użytkowników odnośnie tego rodzaju zabezpieczeń prywatności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)