Gmail dostaje nowy interfejs. Wciąż możesz z niego zrezygnować

Gmail dostaje nowy interfejs
Gmail dostaje nowy interfejs
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek

29.06.2022 07:37, aktual.: 29.06.2022 08:06

Gmail otrzymuje nowy, "zintegrowany" interfejs, który zapowiedziano w lutym tego roku. Chociaż dotychczas niektórzy mogli go na życzenie włączyć, teraz zostanie automatycznie aktywowany u części użytkowników Gmaila, a na życzenie będzie można z niego tymczasowo zrezygnować.

Google stawia kolejny krok na drodze do wdrożenia odświeżonego wyglądu Gmaila u wszystkich użytkowników. Realne terminy są jednak wyraźnie inne od tych deklarowanych w lutym. Wówczas zapowiadano, że do końca drugiego kwartału 2022 roku nowy interfejs będzie już aktywny u każdego użytkownika Gmaila bez możliwości rezygnacji. Praktyka pokazała, że zmiany wprowadzane są dużo wolniej.

Z najnowszego wpisu na blogu dowiadujemy się, że Google dopiero co przeszedł do fazy testowego uruchamiania nowego wyglądu Gmaila u wybranych użytkowników. Osoby sceptycznie nastawione do zmian, wciąż mogą zajrzeć do ustawień, by cofnąć wdrożenie nowego interfejsu i tymczasowo wrócić do "starego". Warto jednak przypomnieć, że według pierwotnych założeń, na takim etapie mieliśmy być już w kwietniu, w dodatku w przypadku wszystkich, a nie wybranych użytkowników Gmaila.

Nowy, zintegrowany interfejs Gmaila
Nowy, zintegrowany interfejs Gmaila

Nowy wpis na Blogu Google'a to "zaktualizowany harmonogram" wprowadzania zmian w Gmailu, ale w nim nie wspomina się już w ogóle (nie mówiąc o dacie) o docelowym wdrożeniu nowego interfejsu u każdego. Data pozostaje więc tajemnicą, ale można być niemal pewnym, że prędzej czy później nowy interfejs zobaczy każdy użytkownik Gmaila, a możliwość jego wyłączenia po prostu zniknie.

Odświeżony Gmail nie powinien jednak odstraszać. Jak widać na zrzutach ekranu, twórcy postawili przede wszystkim na uproszczenie leciwego już interfejsu, w tym czytelniejszą integrację z Google Chat, Spaces i Meet. Google dodaje, że choć automatyczne włączanie nowego interfejsu Gmaila u wybranych użytkowników rozpoczęło się 28 czerwca, etap ten może potrwać 15 dni lub nawet dłużej. W praktyce oznacza to, że u niektórych zmiany mogą zajść dopiero za ponad dwa tygodnie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)