Instagram nie działa prawidłowo. "Przewlekła" awaria (aktualizacja)

Trwa awaria Instagramu
Trwa awaria Instagramu
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek

19.07.2023 19:08, aktual.: 20.07.2023 08:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Instagram nie działa prawidłowo, a spływające do sieci od wielu godzin zgłoszenia wskazują, że problem obecny jest u wybranych użytkowników w całej Polsce. Konsekwentnie sygnalizują oni problem z działaniem aplikacji.

Zgodnie z informacjami serwisu downdetector, w Polsce od wczesnych godzin rannych sygnalizowane są problemy z Instagramem. Znakomita większość osób raportuje usterkę aplikacji, a tylko część problemy dotyczące logowania i przesyłania danych. Niewykluczone więc, że problem dotyczy na przykład wybranych modeli telefonów, w których aplikacja Instagramu mogła przestać działać prawidłowo po aktualizacji.

Usterka Instagramu dostrzegana jest od wczesnych godzin rannych, co może potwierdzać teorię z awarią po aktualizacji, która w wielu przypadkach instalowana jest wieczorem lub w nocy (np. w konsekwencji ustawień użytkownika, by system aktualizował aplikacje wyłącznie po podłączeniu do sieci Wi-Fi). Historia w sierwisie downdetector sięga ostatnich 24 godzin, dzięki czemu można spostrzec, że usterka Instagramu w praktyce nie występowała poprzedniego wieczora.

Użytkownicy Instagramu od rana zgłaszają usterkę
Użytkownicy Instagramu od rana zgłaszają usterkę© downdetector

Zgłoszenia dotyczące niedyspozycji Instagramu spływają w zasadzie z całej Polski. Jak dotąd najwięcej raportów wysłano między innymi z okolic Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Trójmiasta. Trudno powiedzieć, jak długo mogą jeszcze potrwać utrudnienia. Co ciekawe, to nie pierwszy raz w historii, kiedy awaria Instagramu jest tak długotrwała (choć równocześnie dotyczy tylko części użytkowników). Na nieco większą skalę niż obecnie podobny problem wystąpił w lipcu 2022 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja - 20 lipca, godz. 8:50

Z aktualizowanych na bieżąco danych w serwisie downdetector wynika, że problem z Instagramem występuje nadal. Analogicznie do wczoraj, liczba zgłoszeń użytkowników nasila się po godz. 8:00 sugerując, że kolejne osoby dostrzegają jakiś problem Instagramu po rozpoczęciu dnia i sięgnięciu po telefon. Śledzimy dalej tę sprawę i będziemy na bieżąco informować, kiedy pojawi się jakiś przełom.

Nadal trwa awaria Instagramu
Nadal trwa awaria Instagramu© downdetector

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)