WhatsApp wprowadzi wysyłanie zdjęć w "jakości HD"

WhatsApp wprowadzi wysyłanie zdjęć w "jakości HD"

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek
20.02.2023 15:09

WhatsApp już wkrótce zaoferuje wysyłanie zdjęć w "jakości HD". Chociaż funkcja nie jest jeszcze gotowa i działa tylko w ramach testów w programie Beta, już teraz znanych jest kilka szczegółów.

Komunikator WhatsApp pozwala od niedawna wysyłać do rozmówców nawet 100 zdjęć lub filmów za jednym razem, a już teraz mówi się o nowej opcji związanej z tym samym mechanizmem. Okazuje się, że twórcy pracują nad opcją udostępniania przez WhatsAppa zdjęć w "jakości HD". Szybko wyjaśniło się, że chodzi o zachowanie oryginalnej rozdzielczości przy jednoczesnej kompresji jakości do poziomu 90 proc. - informuje WABetaInfo.

Taka zmiana pozwoli wysyłać przez WhatsAppa zdjęcia w jakości bliskiej oryginalnej, co jednak będzie miało swoje przełożenie na czas całej operacji i zużycie danych - to może być istotne poza zasięgiem Wi-Fi. Obecnie w WhatsAppie stosowana jest tzw. "standardowa" jakość zdjęć, co zgodnie z przypomnieniem serwisu Android Police ze stycznia tego roku, wiąże się ze zmniejszeniem wysyłanych grafik do rozdzielczości 1,4 Mpix w przypadku braku włączonej opcji oszczędzania pakietu danych.

W tym momencie dodatkowe szczegóły nie są jeszcze znane. Nie wiadomo także, czy z "jakości HD" w WhatsAppie będzie można skorzystać także w przypadku wysyłania kilkudziesięciu zdjęć naraz w ramach podniesionego niedawno limitu. Co istotne jednak, zmiany w kodzie wskazują, że nowość pojawi się w podobnym czasie zarówno w WhatsAppie na Androida, jak i iOS-a; w przeszłości zdarzały się zmiany, które nie były wdrażane ten sposbób.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)