Język przestaje być barierą, Skype przetłumaczy rozmowę w czasie rzeczywistym

Język przestaje być barierą, Skype przetłumaczy rozmowę w czasie rzeczywistym

Język przestaje być barierą, Skype przetłumaczy rozmowę w czasie rzeczywistym
09.06.2015 15:30

Pod koniec wakacji Microsoft udostępni Skype Translator również użytkownikom desktopowej wersji Skype. Nie będziemy musieli instalować specjalnej aplikacji przeznaczonej na Windows 8.1 i Windows 10, aby móc sprawdzić jak działa tłumaczenie rozmowy z inną osobą niemal w czasie rzeczywistym.

W poprzednim miesiącu poinformowaliśmy Was, że Microsoft udostępnił Skype Translator wszystkim zainteresowanym. Nie było wymagane zapisywanie się do specjalnego grona testerów. W celu sprawdzenia testowej wersji aplikacji wystarczył komputer z Windows 8.1 lub Windows 10. Funkcję tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym mógł sprawdzić każdy kto posiadał odpowiedni system operacyjny i znał jeden z czterech obsługiwanych języków.

Obraz

Prace nad Skype Translator ciągle trwają i Microsoft już pod koniec wakacji ma zamiar zwiększyć liczbę testerów. Funkcję umożliwiającą tłumaczenie rozmów niemal w czasie rzeczywistym otrzyma desktopowa wersja Skype. Dla firmy z Redmond zwiększenie grona potencjalnych testerów jest bardzo ważne. Tłumacz korzysta z maszynowego uczenia się, a więc im więcej osób korzysta z tej technologii, tym lepsza się ona staje. Do poprawienia jakości wykorzystywane są zgromadzone dane, a jedną z najlepszych metod jest zbieranie informacji od zwykłych użytkowników. Zaletą takiego rozwiązania jest duże zróżnicowanie wśród testerów, a także duża liczba testujących.

Na chwilę obecną Skype Translator jest w stanie tłumaczyć mowę w czterech językach – angielskim, hiszpańskim, włoskim oraz mandaryńskim. Natomiast w przypadku wiadomości tekstowych obsługiwanych jest 50 języków, wśród nich znajdziemy język polski. Oczywiście Microsoft z czasem będzie dodawał kolejne języki, a także udoskonalał tłumaczenie już obecnych języków.

Obecną, testową wersję aplikacji Skype Translator możecie pobrać ze sklepu Windows Store, wymagany jest Windows 8.1 lub Windows 10. Natomiast desktopową wersję Skype, która już niedługo otrzyma funkcję tłumaczenia mowy, znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)