Komputronik otrzymał zgodę sądu na sanację i będzie prowadził normalną sprzedaż

Komputronik otrzymał zgodę sądu na sanację i będzie prowadził normalną sprzedaż

Komputronik będzie mógł się restrukturyzować i prowadzić sprzedaż na dotychczasowych zasadach, fot. Komputronik
Komputronik będzie mógł się restrukturyzować i prowadzić sprzedaż na dotychczasowych zasadach, fot. Komputronik
10.03.2020 16:58

Sieć sklepów Komputronik złożyła w tym tygodniu wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego do Sądu Rejonowego w Poznaniu. Odetchnąć będą mogli klienci firmy - decyzja była błyskawiczna i pozytywna dla Komputronika. Pracownicy będą nieco mniej zadowoleni, gdyż w ramach restrukturyzacji stracić pracę może 20 procent zatrudnionych.

Sąd pozwoli Komputronikowi na restrukturyzację

Spółki Komputronik S.A. i Komputronik Biznes sp. z o.o. otrzymały zielone światełko od Wydziału XI Gospodarczego do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto na rozpoczęcie procesu sanacyjnego. Oznacza to, że Komputronik będzie mógł się restrukturyzowa, aby uzdrowić sytuację finansową obu spółek, a co najważniejsze - prowadzić sprzedaż na dotychczas obowiązujących zasadach.

Komputronik opracowuje w tym momencie plan działania na najbliższe kwartały, a jak podkreśla Filip Gruszczyński, PR Manager firmy, Grupa Kapitałowa Komputronik S.A. z dniem 28 lutego 2020 już wykazała poprawę swojej kondycji finansowej.

Pełna treść komunikatu prasowego Komputronik:

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto Wydział Gospodarczy wydał zgodę na przeprowadzenie sanacji spółek Grupy Komputronik. Pozytywna decyzja pozwoli Komputronik na normalne funkcjonowanie i prowadzenie sprzedaży na dotychczasowych zasadach.

W wyniku przeciągającej się od kilku lat kontroli i wydanej, przez urzędnika z leszczyńskiego oddziału poznańskiego Urzędu Celno-Skarbowego, w ostatnich dniach negatywnej, niewymagalnej decyzji Zarządy spółek Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes sp. z o.o. postanowiły złożyć wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, które pozwoli uzdrowić sytuację finansową obydwu spółek.

W ocenie Zarządu jak i dwóch niezależnych doradców podatkowych, decyzja kontroli skarbowej jest rażąco bezpodstawna i zawiera wiele błędów formalnych i proceduralnych, zatem prawdopodobieństwo jej uchylenia jest wysokie. Zarządy obydwu Spółek są zdeterminowane do utrzymania działalności i podkreślają, że sanacja jest procesem prowadzącym do uzdrowienia przedsiębiorstw. Jednocześnie równolegle prowadzone są intensywne rozmowy z instytucjami finansującymi, partnerami biznesowymi oraz Klientami.

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto Wydział XI Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wyraził zgodę na rozpoczęcie procesu sanacyjnego wobec spółek Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes sp. z o.o. Ta pozytywna decyzja pozwoli Grupie realizować sprzedaż na dotychczasowych zasadach. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklep internetowy działają płynnie, codzienna sprzedaż oraz wysyłki są realizowane zgodnie z zamówieniami, konsumenci mają stały i swobodny dostęp do pełnej oferty produktowej oraz usługowej, a także bez przeszkód mogą korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru.

W związku z rozpoczęciem procesu sanacyjnego Grupa Komputronik intensyfikuje prace nad planem działania w najbliższych kwartałach. Zrewidowana w 2019 roku strategia, działania optymalizacyjne i efektywnościowe przyniosły już pierwsze rezultaty, a Grupa dzięki dużej determinacji do zmiany wykazała zdecydowane polepszenie wyników. Równolegle z rozmowami z partnerami handlowymi powstaje budżet na kolejny rok finansowy rozpoczynający się od 1 kwietnia 2020 oraz planowane są dalsze działania marketingowe. Spółka stawia na intensywny dialog z klientami detalicznymi i biznesowymi oraz podkreśla, iż wizerunek jaki zbudowała na rynku sprzedaży, dystrybucji i usług IT oraz marki, którymi sygnuje działalność są dla niej wielką wartością.

W opublikowanych 28 lutego 2020 wynikach Grupy Kapitałowej Komputronik S.A wykazał już zdecydowane polepszenie wyników, a wynik EBIDTA (najbardziej obiektywny wskaźnik operacyjnego działania przedsiębiorstwa) dla Grupy wyniósł ponad 12 milionów złotych. To znacząca zmiana, odebrana bardzo pozytywnie przez rynek oraz partnerów Spółki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)