Komputronik otrzymał zgodę sądu na sanację i będzie prowadził normalną sprzedaż

Komputronik otrzymał zgodę sądu na sanację i będzie prowadził normalną sprzedaż

Komputronik będzie mógł się restrukturyzować i prowadzić sprzedaż na dotychczasowych zasadach, fot. Komputronik
Komputronik będzie mógł się restrukturyzować i prowadzić sprzedaż na dotychczasowych zasadach, fot. Komputronik
10.03.2020 16:58

Sieć sklepów Komputronik złożyła w tym tygodniu wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego do Sądu Rejonowego w Poznaniu. Odetchnąć będą mogli klienci firmy - decyzja była błyskawiczna i pozytywna dla Komputronika. Pracownicy będą nieco mniej zadowoleni, gdyż w ramach restrukturyzacji stracić pracę może 20 procent zatrudnionych.

Sąd pozwoli Komputronikowi na restrukturyzację

Spółki Komputronik S.A. i Komputronik Biznes sp. z o.o. otrzymały zielone światełko od Wydziału XI Gospodarczego do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto na rozpoczęcie procesu sanacyjnego. Oznacza to, że Komputronik będzie mógł się restrukturyzowa, aby uzdrowić sytuację finansową obu spółek, a co najważniejsze - prowadzić sprzedaż na dotychczas obowiązujących zasadach.

Komputronik opracowuje w tym momencie plan działania na najbliższe kwartały, a jak podkreśla Filip Gruszczyński, PR Manager firmy, Grupa Kapitałowa Komputronik S.A. z dniem 28 lutego 2020 już wykazała poprawę swojej kondycji finansowej.

Pełna treść komunikatu prasowego Komputronik:

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto Wydział Gospodarczy wydał zgodę na przeprowadzenie sanacji spółek Grupy Komputronik. Pozytywna decyzja pozwoli Komputronik na normalne funkcjonowanie i prowadzenie sprzedaży na dotychczasowych zasadach.

W wyniku przeciągającej się od kilku lat kontroli i wydanej, przez urzędnika z leszczyńskiego oddziału poznańskiego Urzędu Celno-Skarbowego, w ostatnich dniach negatywnej, niewymagalnej decyzji Zarządy spółek Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes sp. z o.o. postanowiły złożyć wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, które pozwoli uzdrowić sytuację finansową obydwu spółek.

W ocenie Zarządu jak i dwóch niezależnych doradców podatkowych, decyzja kontroli skarbowej jest rażąco bezpodstawna i zawiera wiele błędów formalnych i proceduralnych, zatem prawdopodobieństwo jej uchylenia jest wysokie. Zarządy obydwu Spółek są zdeterminowane do utrzymania działalności i podkreślają, że sanacja jest procesem prowadzącym do uzdrowienia przedsiębiorstw. Jednocześnie równolegle prowadzone są intensywne rozmowy z instytucjami finansującymi, partnerami biznesowymi oraz Klientami.

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto Wydział XI Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wyraził zgodę na rozpoczęcie procesu sanacyjnego wobec spółek Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes sp. z o.o. Ta pozytywna decyzja pozwoli Grupie realizować sprzedaż na dotychczasowych zasadach. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklep internetowy działają płynnie, codzienna sprzedaż oraz wysyłki są realizowane zgodnie z zamówieniami, konsumenci mają stały i swobodny dostęp do pełnej oferty produktowej oraz usługowej, a także bez przeszkód mogą korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru.

W związku z rozpoczęciem procesu sanacyjnego Grupa Komputronik intensyfikuje prace nad planem działania w najbliższych kwartałach. Zrewidowana w 2019 roku strategia, działania optymalizacyjne i efektywnościowe przyniosły już pierwsze rezultaty, a Grupa dzięki dużej determinacji do zmiany wykazała zdecydowane polepszenie wyników. Równolegle z rozmowami z partnerami handlowymi powstaje budżet na kolejny rok finansowy rozpoczynający się od 1 kwietnia 2020 oraz planowane są dalsze działania marketingowe. Spółka stawia na intensywny dialog z klientami detalicznymi i biznesowymi oraz podkreśla, iż wizerunek jaki zbudowała na rynku sprzedaży, dystrybucji i usług IT oraz marki, którymi sygnuje działalność są dla niej wielką wartością.

W opublikowanych 28 lutego 2020 wynikach Grupy Kapitałowej Komputronik S.A wykazał już zdecydowane polepszenie wyników, a wynik EBIDTA (najbardziej obiektywny wskaźnik operacyjnego działania przedsiębiorstwa) dla Grupy wyniósł ponad 12 milionów złotych. To znacząca zmiana, odebrana bardzo pozytywnie przez rynek oraz partnerów Spółki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)