Łatwiejsze logowanie do WhatsAppa. Rusza nowa metoda

Łatwiejsze logowanie do WhatsAppa. Rusza nowa metoda

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
17.10.2023 21:19, aktualizacja: 17.10.2023 22:13

WhatsApp wprowadza nową możliwość logowania na swoje konto w komunikatorze w przypadku, gdy zostanie ono zablokowane. Na tę chwilę niezbędne jest do tego przejście procedury z jednorazowym hasłem wysyłanym poprzez SMS, a po zmianie uda się to zrobić choćby PIN-em.

WhatsApp wprowadza aktualizację, po której użytkownicy wydania na Androida mogą łatwiej logować się do aplikacji, gdy wymagane jest dodatkowe uwierzytelnianie. Po zmianie będzie można użyć do tego PIN-u, odcisku palca lub skanowania twarzy na podstawie mechanizmu utworzonego wcześniej klucza dostępu (passkey), co zastąpi dotychczasową metodę z 6-cyfrowym kodem wysyłanym za pośrednictwem SMS-a. Nowa metoda jest nie tylko wygodniejsza, ale i bardziej bezpieczena.

Dotychczasowa metoda z kodem wysyłanym SMS-em jest bowiem problematyczna, gdy na swoją korzyść próbuje wykorzystać ją oszust. Znając numer telefonu potencjalnej ofiary, można bowiem próbować zalogować się na jej konto WhatsAppa w nowym urządzeniu. Na jej numer zostanie wtedy wysłany 6-cyfrowy kod, o który - zgodnie z typowym scenariuszem takiego ataku - atakujący poprosi w odrębnym SMS-ie, tłumacząc, że przez przypadek popełnił błąd wpisując numer telefonu użytkownika.

Jak podaje TechCrunch, zmiana ma trafić do użytkowników WhatsAppa na Androidzie w nadchodzących tygodniach, a góra miesiącach - z uwagi na wdrażanie aktualizacji transzami. Na tę chwilę nie ma jasnego komunikatu, czy analogiczna zmiana zostanie w najbliższym czasie wprowadzona również w przypadku WhatsAppa na iOS-a.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)