Masz WhatsAppa? Wkrótce połączysz go z innymi komunikatorami

Masz WhatsAppa? Wkrótce połączysz go z innymi komunikatorami

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
11.09.2023 15:04

WhatsApp rozpoczął prace nad dostosowaniem komunikatora do unijnych regulacji. W efekcie aplikacja docelowo pozwoli porozumiewać się z osobami korzystającymi z innych komunikatorów. Choć obecnie plan wydaje się nieprawdopodobny, prace nad wdrożeniem wspólnego standardu właśnie ruszyły.

O szczegółach pisze WABetaInfo, choć trzeba podkreślić że obecnie można mówić o wyjątkowo wczesnym etapie rozwoju nowej funkcji. Docelowo WhatsApp, jak i inne komunikatory, będą posługiwać się z wykorzystaniem wspólnego standardu, aby umożliwić wzajemne kontaktowanie się z osobami, które nie korzystają z danej aplikacji. To odpowiedź na przegłosowane w ubiegłym roku przepisy unijne o rynkach cyfrowych, znane także jako DMA.

Istotą zatwierdzonych przepisów jest pakiet zasad, którymi mają kierować się największe firmy, by zminimalizować ryzyko, że wykorzystają swoją pozycję do zdominowania rynku. "Wymuszenie interoperacyjności komunikatorów internetowych" było jedną z kluczowych zatwierdzonych reguł. Wszystko wskazuje na to, że Meta rozpoczęła właśnie prace nad wdrożeniem nowego mechanizmu do WhatsAppa, choć szczegóły nie są jeszcze znane.

Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że stosunkowo niedawno podobna inicjatywa zaczęła być realizowana w przypadku producentów aplikacji do obsługi urządzeń smart w domach. Pod koniec sierpnia informowaliśmy o rozpoczętej współpracy Samsunga i LG, w efekcie której aplikacje producentów do obsługi lodówek, telewizorów czy pralek będą ze sobą wzajemnie zgodne. Oznacza to, że w telefonie wystarczy jedna aplikacja do kontrolowania kilku sprzętów, nawet jeśli będą to urządzenia różnych producentów.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)