Masz WhatsAppa? Właśnie zyskałeś dwie nowe funkcje

WhatsApp wprowadza dwie nowe funkcje
WhatsApp wprowadza dwie nowe funkcje
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chesnot
Oskar Ziomek

23.03.2023 07:35

WhatsApp wprowadził do komunikatora dwie nowe funkcje, które przydadzą się administratorom czatów grupowych. Chodzi między innymi możliwość kontrolowania, kto może zapisać się do danej grupy, co wydaje się szczególnie cenne w sytuacji, kiedy jedna rozmowa może mieć nawet 1024 uczestników.

Zmiany w WhatsAppie zostały zapowiedziane w krótkim komunikacie Mety. Pierwsza nowość to dodatkowa kontrola dla administratorów grup w WhatsAppie, którzy od teraz będą mogli decydować, kto może dołączyć do danej rozmowy. Proste narzędzie to swego rodzaju poczekalnia, z poziomu której administratorzy mogą akceptować lub odrzucać nowych członków chcących dostać się do danej grupy. To kluczowe zabezpieczenie w obliczu łatwości dzielenia się linkiem do danej rozmowy grupowej na WhatsAppie.

Druga nowość w komunikatorze to opcja wyświetlenia wspólnych grup, do których należy się z inną osobą z książki telefonicznej. Meta podaje, że chce w ten sposób ułatwić docieranie do nazw grup WhatsAppa, którymi użytkownik może się chcieć z kimś podzielić. Wpisując w wyszukiwarkę nazwę kontaktu, WhatsApp wyświetli listę grup, do których należy zarówno sam użytkownik, jak i dana osoba.

Nowe funkcje w WhatsAppie
Nowe funkcje w WhatsAppie© Meta

Teoretycznie opisywane nowości są dostępne w WhatsAppie już teraz, ale w praktyce mowa oczywiście o wdrażaniu w nadchodzących tygodniach. W praktyce zatem użytkownicy oczekujący tych dwóch zmian muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na aktualizację realizowaną najpewniej po stronie serwera, niekoniecznie w ścisłym powiązaniu z numerem wersji WhatsAppa w smartfonie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)