mDowód w aplikacji mObywatel 2.0. Aktywowało już 600 tys. Polaków

Aplikacja mObywatel 2.0
Aplikacja mObywatel 2.0
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek

17.07.2023 13:14, aktual.: 17.07.2023 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja mObywatel 2.0, mimo początkowych problemów ze stabilnością działania, zyskuje na popularności w dużym tempie. Jak wynika z najświeższych danych, mDowód będący elektronicznym odpowiednikiem plastikowego dowodu osobistego aktywowało już 600 tys. osób.

Od kilku dni na rynku dostępny jest mObywatel 2.0 - aplikacja, w której oprócz dostępu do szeregu różnych dokumentów i usług znajduje się mDowód. To głównie on elektryzuje Polaków, bo premiera nowej wersji aplikacji zbiegła się z wdrożeniem przepisów, dzięki którym cyfrowy dokument w praktyce ma taką samą moc prawną, jak plastikowy odpowiednik (pomijając kilka wyjątków i korzystanie poza granicami Polski).

"Mamy już prawie 600 tys. osób, które aktywowały ten nowy mDowód. Mam nadzieję, że niedługo przekroczymy granicę miliona. To jest na pewno tak, że ze względu na to duże zainteresowanie część osób miała problemy przy aktywacji. Natomiast z tymi problemami sobie poradziliśmy. Dostaliśmy też szereg informacji, że osoby, które miały te problemy w piątek, już ich nie mają" - potwierdził Janusz Cieszyński, cytowany przez serwis wirtualnemedia.pl.

Aplikacja mObywatel 2.0 to nie tylko dostęp do elektronicznej wersji dowodu osobistego. Program jest także pomocny w załatwianiu innych spraw, w tym przydatny do wygodniejszego logowania do e-Urzędu Skarbowego czy do obsługi e-Recept bez podawania numeru PESEL. Aplikacja pozwala także okazywać uprawnienia kierowcom czy emerytom, a studentom - korzystać z mLegitymacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)