Microsoft Edge podobno ma nowy tryb stworzony dla bezpieczeństwa

Microsoft Edge
Microsoft Edge
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

04.02.2022 21:30, aktual.: 05.02.2022 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Edge został zaktualizowany do wersji 98.0.1108.43, w której - obok kilku innych zmian - pojawił się nowy tryb stworzony z myślą o bezpieczeństwie. W praktyce nie jest jednak do końca jasne, w jaki sposób działa, a producent tłumaczy rzecz bardzo ogólnikowo.

Microsoft chwali się aktualizacją desktopowego Edge'a do wersji 98.0.1108.43, w której jedną z nowości ma być nacisk na bezpieczeństwo i nowy tryb, który pozwoli o nie zadbać. W praktyce jednak nie jest jasne, o co dokładnie chodzi, co potwierdza serwis XDA Developers. W ustawieniach Edge'a można co prawda znaleźć trzy różne poziomy bezpieczeństwa podczas przeglądania sieci, ale są to opcje dostępne tu od początku.

W efekcie prawdopodobna wydaje się więc teoria, że Microsoft zakończył testy trybu "super-duper", z którego można było korzystać w niestabilnych edycjach Edge'a od wakacji ubiegłego roku. Wówczas konieczna była jednak modyfikacja flagi w zaawansowanych ustawieniach. Użytkownik miał się w zamian cieszyć jeszcze większym bezpieczeństwem - wówczas dzięki wyłączeniu kompilowania Just-In-Time.

Idąc za lakoniczną dokumentacją opisywanego wydania Edge'a, możliwe, że teraz funkcje tego trybu zostały udostępnione administratorom, dzięki czemu korzystając z zasad dla grup, mogą wskazywać domeny, dla których Edge u użytkowników ma włączać mniej lub bardziej restrykcyjną ochronę. W praktyce oznaczałoby to jednak udostępnienie tej opcji głównie dla użytkowników w ramach organizacji. Temat pozostaje więc nie do końca jasny.

Warto natomiast dodać, że w najnowszym Edge'u pojawiły się także usprawnienia w obsłudze profilów oraz bardziej techniczne zmiany, o których można przeczytać w oficjalnym dzienniku.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)