Microsoft rozwiązuje problem z aktualizacją rozszerzeń dla przeglądarek

Grzegorz Niemirowski

12.06.2010 21:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z biuletynami bezpieczeństwa, Microsoft wydał w ostatni wtorek poprawkę dla biblioteki Search Enhancement Pack. Wykorzystywana jest ona przez paski narzędzi autorstwa Microsoftu, przeznaczone dla Internet Explorera i Firefoksa. Użytkownicy tych przeglądarek zauważyli, że aktualizacja SEP została zainstalowana przez aktualizacje automatyczne także dla pasków narzędzi, które z niej nie korzystają. Chodzi tutaj o Windows Live Toolbar i starsze wersje MSN Toolbar. Spowodowało to duże zamieszanie głównie wśród użytkowników Firefoksa, gdyż o instalacji nowego rozszerzenia zostali oni poinformowani za pomocą odpowiedniego okienka. Użytkownicy IE w większości przypadków instalacji dodatku nie zauważyli.

Microsoft przyznał się do pomyłki i poinformował, że obecnie aktualizacja dla Search Enhancement Pack jest już instalowana tylko na systemach, na których zainstalowany jest Bing Bar i MSN Toolbar 4.0, które to rozszerzenia dostępne są jednocześnie dla Internet Explorera i Firefoksa.

Jednocześnie korporacja podała metodę na usunięcie rozszerzenia w systemach, na których zostało ono już zainstalowane. Dla 32-bitowych systemów Windows należy wejść do katalogu C:\Program Files\Microsoft\Search Enhancement Pack\Search Helper\firefoxextension a dla 64-bitowych do katalogu C:\Program Files (x86)\Microsoft\Search Enhancement Pack\Search Helper\firefoxextension. Następnie trzeba skasować katalog SearchHelperExtension.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)