mObywatel ma rekordowe oceny. Nadchodzą nowe funkcje

mObywatel zyska nowe funkcje
mObywatel zyska nowe funkcje
Źródło zdjęć: © Google Play, dobreprogramy
Oskar Ziomek

26.01.2024 08:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

mObywatel od momentu aktualizacji do wersji "2.0" zbiera w gruncie rzeczy same pochlebne opinie. Jak podsumowuje Ministerstwo Cyfryzacji, średnia w Google Play przekłada się na ocenę 4,8, zaś w AppStore na 4,6. To rekordowe wartości spośród wszystkich rządowych aplikacji.

Ministerstwo Cyfryzacji podało na Facebooku, że aplikacja mObywatel to najczęściej i najlepiej oceniany program w Google Play i AppStore, jaki został wydany przez rząd. Oceny są rzeczywiście dobre - średnia w obydwu przypadkach przekracza 4,5 (choć ewidentnie Ministerstwo bierze tu pod uwagę wyłącznie oceny najnowszych wydań - globalna średnia pamiętająca czasy poprzedniej edycji mObywatela jest wyraźnie niższa).

Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie aplikacja podoba się Polakom, a trudno znaleźć jej oczywiste wady w sytuacji, gdy co chwilę jest uzupełniana o nowe funkcje. Jak wynika ze świeżych zapowiedzi, w niedługim czasie do mObywatela trafią między innymi nowe moduły cenne z punktu widzenia kierowców.

Poza opisanym już przez nas modułem "Stłuczka", aplikacja ma również pozwolić zarządzać rejestracją samochodów - do tego stopnia, by nowy pojazd dało się zarejestrować z poziomu telefonu, bez konieczności długiej wizyty w Urzędzie Miasta - podaje tvn24.pl cytując ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego z wtorkowej konferencji. Na razie szczegóły nie są sprecyzowane, ale można spekulować, że formularz w mObywatelu mógłby zastąpić formalności przy okienku w Urzędzie, by zainteresowany musiał fizycznie udać się do niego tylko po tablicę rejestracyjną (choć w przypadku przerejestrowania samochodu używanego nawet to nie jest konieczne).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niestety w tym momencie nie wiadomo, kiedy nowa funkcja miałaby zostać uruchomiona. Minister podał wprost, że na razie nie jest w stanie tego oszacować, będąc od miesiąca i kilku dni na swoim stanowisku. Ma jednak nadzieję, że rejestrację pojazdów z poziomu mObywatela uda się wdrożyć jeszcze w obecnej kadencji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)