mObywatel zyskuje w oczach Polaków. Pobrano ponad 15 mln razy

mObywatel zyskuje w oczach Polaków. Pobrano ponad 15 mln razy

Aplikacja mObywatel 2.0
Aplikacja mObywatel 2.0
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek
16.11.2023 20:16

Aplikacja mObywatel stale zyskuje na popularności. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało na Facebooku, że licznik pobrań przekroczył już 15,5 mln. Głównym zapalnikiem do częstszego pobierania mObywatela stał się bez wątpienia mDowód, z którego korzysta już kilka milionów Polaków.

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina najnowsze funkcje dostępne w mObywatelu od momentu wprowadzenia przebudowanej wersji aplikacji w lipcu bieżącego roku. Na czele najpopularniejszych funkcji jest bez wątpienia mDowód, który od tamtego czasu zagościł w telefonach ponad 5 mln Polaków. Przypominamy, że co do zasady powinien być on respektowany na takiej samej zasadzie jak plastikowy dokument, choć jeszcze niedawno w bankach mogły pojawiać się pewne komplikacje.

Sama aplikacja mObywatel 2.0 została pobrana już ponad 15,5 mln razy. Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, od 14 lipca wydano sześć "dużych aktualizacji", z każdą wprowadzając nowe funkcje. Poza mDowodem w ciągu tych kilku miesięcy mObywatel zyskał między innymi obsługę niektórych lokalnych dokumentów, szybszy dostęp do elektronicznej wersji prawa jazdy tuż po zdanym egzaminie oraz przydał się tuż przed wyborami w październiku, gdy ponad 5 mln Polaków sprawdziło swoje dane w CRW.

W aplikacji można też sprawdzać jakość powietrza, informacje o pojazdach czy stan punktów karnych. Jak podawało Ministerstwo Cyfryzacji przy okazji poprzedniego podsumowania, mandaty w mObywatelu sprawdziło już dotąd ponad 3,6 mln Polaków.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)